V 3mm 3U9 Bijlage I. Ouders en Ver zorgers. Woon plaats. Verzuim en Gedrag. Werk zaamhe den. De werkkring van de ouders en verzorgers is 53 zijn ambachtslieden, 5 winkeliers of kooplieden, 2 bouwkundigen, 22 ambtenaren, 20 landbouwers of arbeiders, 4 zonder beroep of de moeder weduwe. Van buiten Zutphen komen 53 leerlingen n.l. 9 uit Brummen, 2 uit Diepenheim, 1 uit Goor, 20 uit Gorssel, 2 uit Hengelo, 2 uit Laren, 4 uit Lochem 1 uit Markelo, 2 uit Ruurlo, 2 uit Voorst, 2 uit Vorden 5 uit Warnsveld en 1 uit Steenderen. Het gedrag is in 't algemeen gunstig te noemen. Wegens den nog ongewonen treinenloop komen enkele leerlingen wat later en moeten anderen weer vroeger weg dan wenschelijk is. Dooi tusschen de lessen te laten doorwerken en door meer huiswerk te geven wordt getracht in dit euvel zoo goed mogelijk te voorzien. Voor godsdienst plichten en catechisaties wordt geregeld vrij gegeven Met het afverven van het inwendige van het gebouw wordt geregeld voortgegaan. Het buitenverfwerk is eveneens voortgezet. Aan een instrumentmakersdraaibank en eene boor machine is voor de electriciens nog groote behoefte. Met het oog op de kolenschaarschte is gedurende de maand December des Zaterdagsmorgens geen school gehouden. Schaarschte aan smeekolen was oorzaak dat eenige wijziging in het programma der smeden moest gebracht worden. J. KRUIJS VOORBERGE, Directeur. Bijlage I. 11. Vakschool voor Meisjes. In het jaar 1918 werd onderwijs gegeven aan de leerlingen van: a. De 3 klassen van den 3-jarigen Costuumcursus (Diploma A). b. Den cursus ter opleiding voor het examen leerares in Dameskleedermaken (Diploma B). c. Den Coupeusecursus. d. Den Dienstbodencursus in naaien. e. De 2 klassen ter opleiding tot het examen Fraaie Handwerken. De 2 klassen ter opleiding tot het examen Nuttige Handwerken. De 3 klassen aan den 3-jarigen Woensdag- en g- h. i. k. I m. n. o. P- Zaterdagmiddagcursus in Nuttige en Fraaie Hand werken. Den Kantcursus. De 2 laagste klassen van den cursus ter opleiding tot Hulp in de Huishouding. De 2 laagste klassen van den cursus ter opleiding tot Dienstbode. Den Damescursus. Den Dienstbodencursus in Koken. Den cursus in Koken voor pupillen van het Bur gerweeshuis. Den cursus in Koken voor leerlingen van het Gemeentelijke Herhalingsonderwijs. Den Dienstbodencursus in Strijken. Den cursus in Strijken voor pupillen van het Bur gerweeshuis. Den cursus in Wasschen en Strijken voor leerlin gen van het Gemeentelijke Herhalingsonderwijs.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1918 | | pagina 174