Bijlage H. 2 12 van de Katli. Jongensschool, Bijz. School David Evekinkslraat, Openbare School F, E, Evenmin als het vorig jaar kan de Commissie zich verklaren, waarom op sommige scholen, „wier leerlingen toch over het algemeen uit geen ander m.heu komen dan die van genoemde scholen, nooit of bijna nooit zoodanige gevallen van schoolverzuim voorkwamen, dat een oproeping der Ouders voor de Commissie noodig werd." Was hel aantal vergaderingen der Commissie in normale jare„ gewoonlijk 13 a 14, in 1917 sleeg dit tot 17 en in 1913 lol 22. Van de 89 opgeroepen:,, verschenen er-38; de overige 51 werden alle schriftelijk gewaarschuwd en velen ook nog door één of moer Commissieleden mondeling op hunne verplichting gewezen. Het bleek der Commissie, dat de oorzaken van het veelvuldig en steeds stijgende schoolverzuim voor- naamhjk te zoeken zijn in distributie-aangelegenheden- voor het urenlang wachten bij de verschillende bureau's en verkoopplaatsen waren meestal de leerplichtige inderen de aangewezen persoontjes. Ook het be- lulpzaam zijn in de gezinnen, wegens ziekte van Va dei of Moeder of wegens het uit werken zijn der laatste, kwam nog al eens voor. Slechts hoogst zelden moest de Commissie opzettelijke nalatigheid bii de ouders constateeren. Menigmaal hadden de bemoeiingen der Commissie Bijlage H. 3 succes: slechts in 13 gevallen moest veroordeeling door den Heer Kantonrechter volgen. De vergaderingen der Commissie werden door alle leden gewoonlijk trouw bezocht; alleen de heer VAN LUNENBURG was sedert 19 April door een langdurige ongesteldheid daarin verhinderd. De Commissie vertrouwt, dat door het langzaam terugkceren tot normale maatschappelijke toestanden, ook het schoolverzuim weer zal verminderen, maar toch moet zij als hare overtuiging uitspreken, dat, inkrimping van den administratieven omslag, sneller berechting met doelmatiger straffen, daaraan onge twijfeld bevorderlijk zouden zijn. Aldus vastgesteld in de Vergadering der Commissie tot Wering van Schoolverzuim te Zutphen den 7den Februari 1919. Namens de Commissie voornoemd, G. W. ORMEL, Secretaris. ZUTPHEN, 8 Februari 1919. 1 G.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1918 | | pagina 171