Bijlage O. 2 H. Woudstra, met ingang van welken datum door hem ontslag werd aangevraagd. Deze functie bleef daarna eemge maanden onvervuld totdat Mej. E. Ziqtema met ingang van 1 Januari 1919 het geven van deze lessen op zich nam. De Heer R. RENSSEN gaf les in het teekenen Mej. A. H. Dirkse gaf les in de paedagogie en in den zang. De drie hoofden van de bewaarscholen onderwezen de helpsters, die aan haar school werkzaam waren in de frobelleer. Va" de iie,Psfers> die de lessen volgden, slaagde dit jaar een voor de akte A. Het geheele personeel, hoofden, onderwijzeressen, ie ps eis en dienstboden zonden adressen aan den Gemeenteraad, met verzoek de jaarwedden te verhoo- gen. De Commissie diende bij Burgemeester en Wet- iouders een voorstel tot verhooging in. Het voorstel door Burgemeester en Wethouders in hoofdzaak ongewijzigd overgenomen, werd door den Raad in zijn vergadering voorloopig aangehouden. Het aantal leerlingen bedroeg op 31 Dec. 1918 van de school in de Bornhovestraat 61, terwijl het aantal op 31 Dec. 1917, 5S bedroeg, van de school op den aardenwal 234, terwijl het aantal op 31 Dec. 1917 291 bedroeg, van de school in de Hoven 111, terwijl het aantal op 31 Dec. 1917, 106 bedroeg. Op de twee laatstgenoemde scholen werden onder scheidenlijk 97 en 33 kinderen van liet betalen van schoolgeld vrijgesteld. Aan de bewaarschool in de Bornhovestraat werd door Bijlage G. 3 de gemeente een subsidie van f 1577,75 verleend, aan de scholen op den Paardenwal en in de Hoven te zamen een subsidie van f 5408,70. Op eerstgenoemde school werd aan schoolgeld een bedrag van f 502 geind, op de beide laatstgenoemde te samen een bedrag van f 464, Het schoolgebouw in de Bornhovestraat verkeert nog steeds in denzelfden slechten toestanddaarin door verbouwing verbetering te brengen acht de Commissie niet wenschelijk, omdat de daaraan ver bonden kosten (misschien een 12 mille) aanleiding zouden geven tot zulk een hoogen huureisch door het Bornhof, dat de Commissie het beter acht een geheel nieuw praktisch ingericht gebouw te doen zetten, te meer daar verbouwing, o.a. wegens gebrek aan speeltuin ruimte toch maar lapwerk zoude blijven. De Commissie bleef uit dezelfde leden bestaan. C. G. LAGERWEIJ, Voorzitter. A. M. BEUMÉE, tijd. Secretaresse.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1918 | | pagina 169