Bijlage E. 32 De Commissie van Bijstand voor het Handwerk- onderwijs begon na de groote vacantie hare werk zaamheden. Ten gevolge der langdurige griep- en vluchtelingenvacanties kon, van bijna alle scholen, slechts één klas bezocht worden. De ontvangen indrukken zijn zeer gunstig. De wensch werd kenbaar gemaakt, dat het aanbeveling zou verdienen, indien ook de eerste beginselen van het haken mochten onderwezen worden; vooral voor de kinderen der volksscholen zou dit zeer nuttig zijn. Daar het haken tot de fraaie handwerken behoort, komt het niet op het leerplan voor, hetgeen naar het oordeel der C. v. B., zeer jammer is. Bij meer normale toestanden hoopt de C.v. B. in staat te zijn, in een volgend verslag uitvoeriger te kunnen wezen. w.g. m. v. ZEBEN—Janzen, Pres. w.g. C. de VOS, Secretaresse. Januari '19. Bijlage F. VERSLAG van den Schoolarts over het jaar 1918. Met ingang van 1 Januari 1918, respectievelijk 1 April 1918 heeft zich het schoolartstoezicht uitgebreid over de R. C. bijzondere jongens- en meisjesschool en de beide R. C. bewaarscholen. Een enkel woord over bouw en inrichting dezer scholen moge hier volgen. Vooral de R. C. meisjesschool voldoet aan hooge eischen. Oerust mag worden gezegd, dat dit de best ingerichte school in Zutphen is. Ruime, zonnige, vroolijke lokalen, goede W. C's, goede ventilatie, geven blijk dat bij den bouw dezer school, met de moderne eischen der hygiëne is rekening gehouden. Ook de jongensschool, hoewel minder modern ingericht voldoet over het algemeen aan de voornaamste eischen der gezondheidsleer. Het minste voldoen hieraan de bewaarscholen, er bestaat geen voldoende waschgelegenheid en de privaten zijn, zooals trouwens op alle bewaarscholen hier ter stede, verouderd. Ook een goede speelplaats in de buitenlucht ontbreekt, de kinderen moeten zich met het tochtige kerkplein behelpen. In de andere scholen hebben geen veranderingen plaats gehad. School D is na de invasie der Fransche vluchtelingen, grondig opgeknapt en gereinigd, wat alleszins noodig was.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1918 | | pagina 166