Bijlage E. 8 bij liet schrijfonderwijs zijn te stellen, behalve die in de 7e klasse zijn ze reeds zoo oud als de school zelf. Het zou aanbeveling verdienen, deze van lieverlede te vervangen door betere modellen. In school I behoe ven enkele lessenaars de verfkwast, terwijl er behoefte bestaat aan platenkasfjes. Behoudens bovenstaande opmerkingen moet de toestand der schoolmeubelen goed worden genoemd. Leerplan. Bij het geven van het onderwijs werd goed de hand gehouden aan het leerplan, dat aan enkele scholen met het oog op wijziging in het handwerk- onderwijs, belangrijk werd veranderd. Zoo werd op 1 Maart voor school E het nieuwe leerplan ingevoerd, waarin vastgelegd is, dat het handwerkonderwijs wordt gegeven op Woensdag middag, dus buiten de gewone schooltijden. Deze wijziging moet een verbetering worden geacht. Op 1 September werd een overeenkomstig gewijzigd leerplan aan school H ingevoerd en op 22 April aan schooi I. Leermiddelen. Verstrekking van nieuwe leermiddelen gaat als gevolg van den oorlogstoestand niet steeds zoo vlot als wd wenschelijk ware. De leermiddelen verkeeren in goeden toestand. Aan school E zal ingevoerd worden de schrijfmethode vail W. Hoogenboom en A. S. Moerman Bijlage E. 9 De Loopende Hand en Het Elementaire Rondschrift, ter vervanging van de nu gevolgde van VAN DER Laan. Verwarming, Ventilatie en Verlichting. De verwarming der schoollokalen was over het algemeen voldoende. In school E staat in twee lokalen nog een kolomkachel ter verwarming. Het zou wenschelijk zijn deze mettertijd te vervangen door klein model vulkachels. In school F laat de ventilatie van 2 der lokalen te wenschen over (le en 4e lokaal.) Wenschelijk wordt het geoordeeld, dat in verschillende scholen overeen komstig het voorschrift van het K. B. van 25 Juni 1912 de onderramen draaibaar worden gemaakt, voor zoover zulks nog niet is geschied. Enkele scholen hebben de behoefte gevoeld aan kunstverlichting voor de donkere winterdagen. Behalve de hier gemaakte en die, welke voorkomen onder het hoofd Schoolgebouwen, geven verwarming, ventilatie en verlichting geen aanleiding tot op- of aanmerkingen. Schoolvergaderingen. De voorgeschreven schoolvergaderingen hadden geregeld plaats. Personeel. Op 1 Januari 1919 bestond het personeel der verschillende scholen uit

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1918 | | pagina 154