Bijlage E. 6 dat voorzien wordt in meerdere gelegenheid om de kinderen onder te brengen, aangezien de toeloop te groot blijft. Hierdoor moeten vaak kinderen worden verhoogd, voor wie het beter was te blijven zitten, om plaats te maken voor andere. Het zal geen betoog behoeven, dat zoo iets zeer onwenschelijk is, en niet bevorderlijk aan het onderwijs, zoowel voor deze kinderen als voor hunne klasgenooten. Daar voor den corridor van school E geen kachel is verstrekt, kon aldaar ook dezen winter geen onder wijs worden gegeven in de vrije- en orde-oefeningen. Schoolgebouwen. Ten behoeve van school A worden zes leerlokalen gebruikt van het schoolgebouw aan den Lombard- steeg, benevens een lokaal, waarin teekenonderwijs en één waai in onderwijs in natuurkunde wordt gegeven. Deze twee lokalen worden ook benut door de Handels school, die in den loop van 1918 in school A werd gehuisvest. Met het intrek nemen van de Handelsschool is eene kleine verbouwing gepaard gegaan. Aangezien aan school E een speelplaats ontbreekt, spelen de kinderen in den ochtend-schooltijd een kwartier op het breede gedeelte van den Boompjeswal, waarheen zij zich langs den Polsbroek begeven. Zoo dra de materialen daarvoor iets goedkooper worden, zou uitvoering van het voorstel onzer commissie tot het maken van een bruggetje over de Moddergracht o. i. den toestand veel geriefelijker maken. Bijlage E. 7 In school F komt een lokaal voor, waarin voortdu rend de kalk van een der muren afvalt, terwijl in twee lokalen niet voldoende ruimte voor gangpaden aanwezig is. De privaten dienen ook te worden verbouwd. De 13e klasse van school 1 heeft weinig licht. Op den duur zal aan enkele scholen wel een kamertje moeten worden bijgebouwd, dat kan dienen voor spreekkamer en voor den schoolarts. Overigens voldoen lang niet alle schoollokalen en schoolgebouwen aan de voorschriften van het K. B. van 15 Juni 1912. Waar thans bij de privaten het tonnenstelsel nog wordt toegepast, zou het aanbeveling verdienen, deze privaten in waterclosets te veranderen. Bibliotheken. Van de bibliotheken aan de scholen D, E, F, G, H en- 1 werd over het algemeen een druk gebruik gemaakt. Ook aan school E is de maatregel inge voerd, dat voor het gebruik van een boek één cent lcesgeld wordt gevorderd. Dit leesgeld wordt bestemd voor den aankoop van nieuwe boeken. Schoolmeubelen. Het zou aanbeveling verdienen, de banken in lokaal 1 en 2 van school B/C, die er vrij haveloos uitzien, te laten opknappen. In school F deugen de banken van een lokaal niet, wat de vorm aangaat, terwijl ook 'n paar schuifborden niet goed bruikbaar zijn. Ook in school E voldoen de banken niet aan de eischen, die

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1918 | | pagina 153