z3 b Bijlage D. 30 worden van het feit, dat voor de ilde klasse van de Handelsschool dezelfde ontwikkeling geeischt wordt als voor de Iste klasse van Hoogere-burgerschool of Gymnasium, zal hierin, naar wij vertrouwen, wel verbetering komen. Gebouw. De Handelsschool is ondergebracht in het gebouw van School A. Het natuurkundelokaal van deze schooi, tevens bewaarplaats van de Instrumenten van de Vereeniging „Physica," werd verbouwd tot twee klasse-lokalen. Nieuwe banken, bordstel lingen en platenkisten werden geplaatst, zoo dat de lokalen een vriendelijken indruk maken. Het natuurkundelokaal werd overgebracht naar de beneden verdieping, waar ook de kasten met natuurkundige instrumenten een plaats vonden. Dit lokaal en de teekenzaal worden door beide inrichtingen van Onderwijs, die in het gebouw gevestigd zijn, gebruikt. Het onderwijs in de klasselokalen, die aan de straatzijde liggen, ondervindt vaak last van het straatrumoer. Vooral is dit het geval tegen den tijd van het aan- en uitgaan der in de buurt gelegen scholen. Leermiddelen. Daar in school A verschillende leermid delen, o.a. kaarten en platen, aanwezig waren, werd in onderling overleg overeen gekomen, dat deze ook door de Handels school gebruikt zouden worden. Ook de 31 natuurkundige instrumenten, die de Gemeente van de Vereeniging Physica in eigendom verkregen had, konden door de Handels school worden gebruikt. Jammer is het, dat verschillende van deze instrumenten verouderd en volgens het oordeel van de betrokken leeraren niet te gebruiken zijn. Het aanschaffen van ver schillende instrumenten zal dus noodzakelijk zijn. Dit is in verband met de tijdsomstandig heden uitgesteld tot 1919. Aangeschaft werden voor Aardrijkskunde: Aardrijkskundige wand platen door J. J. ten Have le, 2e, 3e en 4e Serie. P. R. Bos, Nederland in woord en beeld, 14 platen. Schoolplaten: Nederl. Oost- en West-Indië, uitgave Kleijnenberg-Boissevain Co. 75 stuks. Blinde kaarten van de afzonderlijke landen van Europa, uitgave Noordhoff. Geschiedenis: Schoolplaten voor de Vaderlandsche geschie denis door J. W. dejongh en H. Wagenvoort,7 platen. Nederlands vroegste ge schiedenis door Dr. Hol- werda. rx 1ol.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1918 | | pagina 147