mfn Bijlage D. 14 le bezoldigen op den voet als zulks zou geschieden met de leeraren aan de Rijks Hoogereburgerscholen. Sedert is 3 September 1918 het Koninklijk Besluit verschenen, dat o.a. de bezoldigingen der leeraren aan de Rijks Hoogereburgerscholen regelt, en had men dus mogen verwachten, dat het Gemeentebestuur de eenmaal met zooveel stelligheid uitgesproken beloften met bekwa men spoed zou hebben vervuld. Vóór liet einde van het verslagjaar is evenwel het voorstel van Burgemeester en Wethouders nog niet verschenen. De verordeningen op het M. O. bleven overigens ongewijzigd. Programma, Gedurende het schooljaar 19181919 wordt het onderwijs in Werktuigkunde gegeven door den Heer T. H. MEIJER en door den directeur, respectievelijk in de IVe en Ve klasse. De met het oog op brandstoffen besparing getroffen regeling bleef gehandhaafd tot 15 April 1918, terwijl ook daarna de middaglessen nog gegeven werden van één uur tot half vier. Bij den aanvang van het nieuwe school jaar werd met het oog op de dienstregeling der treinen het aanvangstijdstip van alle lessen een kwartier later gesteld. De pauze tusschen morgen- en middag- Bijlage D. 15 lessen moest echter tot 1 uur 10 minuten beperkt blijven. Met ingang van 4 November werd een tijdelijke lesrooster ingevoerd, in hoofdzaak overeenkomende met dien van het vorige jaar. Het was echter niet mogelijk parallel- afdeelingen te combineeren, terwijl het gymnastiek-onderwijs in de Vde klasse tijdelijk moest worden stopgezet. Tijdens de langdurige ziekte van den leeraar in de Nederlandsche taal en letter kunde den Heer N. C. MEIJER DREES heeft de Heer J. Tj. WlELINGA het onderwijs in de Nederlandsche letterkunde in de Vde klasse voltooid. Hoewel het ziekteverzuim onder de leer lingen veel grooter was dan vorige jaren, werd het toch niet van dien aard, dat sluiting der school wenschelijk bleek. Toch heeft de afwezigheid van vele leerlingen, gevoegd bij een kortere of langere afwezigheid van sommige leeraren, zeer storend op den gang van het onderwijs gewerkt. Gebouw. Bijzondere verbeteringen en herstellingen hadden niet plaats, vloeren en verfwerk eischen echter dringend verbeteringhet straatverkeer in de Waterstraat blijft storend werken op het onderwijs in de aan de voorzijde van het gebouw gelegen lokalen. Leermiddelen. De tijdsomstandigheden maakten de

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1918 | | pagina 139