12 slaagde candidaten zijn, (in alpliabetische volgorde) Anna h. O. van Aken, M. J. Bast, A. O. Biemond, O. J. van den Bos, A. J. VAN Es, A. van Gelder, J. E. Holleman, W. E. Kroesen, O. W. Memelink, J. Th. Meuris, H. J. Ormel, J. Peters, H. Th. L. Pröpper. H. E. J. Schut, J. Slagman, J. H. C. Torly, G. Wilschut, J. D. WE1JL, j. Wijers. Hunne voorloopige bestemming is: 1 vrouwelijke is geplaatst op een handels kantoor. 3 mannelijke studeeren voor ingenieur aan de T. H. S. te Delft. 4 voor arts. 1 studeert scheikunde aan de Universiteit ie Amsterd. 1 voor acte Hoog- duitsch M. O. Bijlage D. 13 3 mannelijke zijn geplaatst op een handels kantoor. 2 studeeren aan de Handels- hoogeschool te Rotterdam. 1 is geplaatst als cadet art. h. 1.1. te Breda. 2 zijn in militairen dienst. 1 wegens ongesteldheid nog niet bepaald. Onder leiding van den leeraar in Plant en Dierkunde Dr. P. M. KEER, werden eenige kleine botanische excursies gehouden. Verorde- Moest de Commissie in haar verslag over ningen. 1917 vermelden dat op het door haar ingezonden voorstel tot wijziging der leeraars bezoldigingen nog geen praeadvies was uitgebracht, in het begin van dit jaar ver scheen het, en wel in ongunstigen zin. De gemeenteraad vereenigde zich met dit afwijzend praeadvies in zijn zitting van 4 Februari 1918. In verband hiermede besloot de Gemeenteraad in zijne zitting van 8 April 1918 aan sommige leeraren een tijdelijke tractements-verhooging toe te kennen, overeenkomende met den duurtetoeslag, door het Rijk toegekend aan de leeraren der Rijks Hoogereburgerscholen. Bij beide gelegenheden werd uitdrukkelijk zoowel van de zijde van Burgemeester en Wethouders als uit den Raad geconstateerd, dat het de bedoeling was, de leeraren steeds

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1918 | | pagina 138