Bijlage B. 30 Een staaf van verordeningen en besluiten der gemeente Zutphen, in het belang der volksgezondheid vastgesteld, of daarmede in verband staande en nog van kracht op 31 December 1918, is als bijlage VII aan dit verslag toegevoegd. HOOFDSTUK XII. Onderwerpen niet vallende onder een der vorige hoofdstukken. De directie der Amsterdamsche bank alhier, gaf naar aanleiding van een ongeval aan een harer beambten overkomen in een schrijven aan de Commissie te kennen, dat naar hare meening hier ter stede een leemte bestaat, in zake het spoedig bekomen van geneeskundige hulp. Bij de bespreking die hierover plaats had, bleek, dat de medische leden der Commissie van meening waren, dat hier gewoonlijk voldoende geneeskundige hulp aanwezig is, indien die onverwacht wordt gevraagd. Ook zou in het Ziekenhuis of Gasthuis toch zeker altijd hulp te verkrijgen zijn geweest. In verband hiermede werd opgemerkt, dat hier ter plaatse te weinig gebruik wordt gemaakt van het volgen van een cursus in eerste hulp bij ongelukken en gewezen op de wenschelijkheid, dat groofe instellingen zouden medewerken, om een of meerderen van haar personeel dergelijke cursussen te laten volgen. De Commissie deed aan de directie der Amsterdamsche' bank mededeeling van het bovenvermelde. Bijlage B. 31 In verband met het gebrek aan zuigdoppen voor zuigelingen ontving de Commissie in Februari van den Hoofdinspecteur een schrijven, waarin vermeld werd in welke fabrieken zuigdoppen worden vervaardigd en afgeleverd. Aangezien de schaarschte aan benzine en benzol het vervaardigen van zuigdoppen in meerdere of mindere mate belemmert, verzocht de Hoofdinspecteur hem in kennis te stellen van gevallen, waarin de vermelde fabrie ken om de een of andere reden de gegeven bestellingen niet konden uitvoeren. Bijna gelijktijdig ontving de Commissie een brief van het bestuur van den Nederlandschen Bond tot bescherming van zuigelingen, betrekking hebbende op het gebrek dat aan goede zuigspenen bestaat en met bericht, dat door zijne tusschenkomst aan Gezondheidscommissiën en bij den Bond aangesloten vcreenigingen, spenen van prima rubber tegen billijken prijs, uitsluitend ten behoeve van on- en minvermogenden, beschikbaar werden gesteld. Uit een door de Commissie ingesteld onderzoek bleek, dat er hier ter stede, voldoende zuigspenen voor niet al te hoogen prijs bij de winkeliers verkrijgbaar waren. In November ontving de Commissie nogmaals van bovengenoemdcn bond eene overeenkomstige aanbieding, die door haar aan de hier ter stede bestaande vereeniging voor wijkkraamvrouwenverpleging werd doorgezonden. De Commissie ontving van het Bestuur der Geldersche Ver eeniging het Groene Kruis een exemplaar eener circulaire, door dat bestuur gezonden aan de besturen der vcreenigingen die Groenekruisarbeid in Gelderland verrichten met verzoek de noodige medewerking te willen verleenen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1918 | | pagina 119