222 Bijlage B. 28 en zwakken, met verzoek indien de Commissie de daarin genoemde bezwaren mocht deelen, van hare instemming aan den Minister mededeeling te doen. Bij eene bespreking in de kort daarna gehouden vergadering der Commissie bleek, dat naar hare meening de vermelde bezwaren voor deze gemeente niet bestonden en werd aan het bovengenoemde verzoek geen gevolg gegeven. Naar aanleiding van een artikel in een der dagbladen over gevallen van vergiftiging met arsenicum van ketels van centrale keukens, besloot de Commissie een onderzoek in te stellen naar de hier ter stede in de Centrale keuken gebruikte ketels en gamellen. Uit het onderzoek bleek, dat de hier in gebruik zijnde ketels van ijzer waren en het eten daarin slechts 3 uur werd gekookt. De gamellen waarin het eten hoogstens twee uur bewaard werd, waren van gegalvaniseerd ijzer. De Commissie vond hierin geen aanleiding tot opmerkingen. HOOFDSTUK XI. Uitvoering en handhaving van wetten en verordeningen. Het advies der Commissie werd door Burgemeester en Wethouders gevraagd over een ontwerp-verordening aan den Raad tot het tegengaan van nachtarbeid in bakkerijen. Zij deelde in antwoord hierop aan Burgemeester en Wethouders mede, dat zij zich met dit ontwerp-voorstel kon vereenigen, daar het haar voorkomt te zijn in het Bijlage B. 29 belang der gezondheid van bakkers en bakkersgezellen, die daardoor geregelder nachtrust zullen genieten dan tot nu toe het geval was. Burgemeester en Wethouders vroegen het advies der Commissie over het ontwerp eener verordening op de markten, het ontwerp eener verordening tot wijziging der politieverordening en het ontwerp tot wijziging der verordening op de invordering van marktgelden op de veemarkt te Zutphen. In haar antwoord aan Burgemeester en Wethouders deelde de Commissie mede, dat deze ontwerp-verordeningen voor zooverre het de Volksgezond heid betreft, haar geen aanleiding gaven tot opmerkingen. Voorts werd door Burgemeester en Wethouders aan de Commissie om advies gezonden een ontwerp tot herziening van het plan van uitbreiding der gemeente. Na behandeling in de vergadering van 31 October, werd besloten aan Burgemeester en Wethouders mede te deelen, dat de Commissie zich met het voorstel kon vereenigen. Ook werd door Burgemeester en Wethouders het advies der Commissie gevraagd over een ontwerp-besluit aan den Raad tot het vaststellen eener verordening tot wijziging der verordening tot heffing van begrafenisrechten. De Commissie deelde hierop aan Burgemeester en Wethouders mede dat dit ontwerp-voorstel haar geen aanleiding gaf tot opmerkingen. Later ontving de Commissie opnieuw om advies een ontwerpvoorstel aan den Raad tot wijziging der bovenver melde verordening. Ook tegen dit voorstel had de Commissie geen bezwaren.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1918 | | pagina 118