Bijlage B. 24 nog medegedeeld, dat door hem verschillende gevallen waren waargenomen bij rondzwervende liedenen bij Duitsche deserteurs, die in het huis van bewaring waren opgenomen. De Commissie heeft den Centralen Gezondheidsraad kennis gegeven van deze door haar ontvangen inlichtingen, doch achtte het op grond daarvan niet noodig, tot ver spreiding van de haar gezonden wenken over te gaan. HOOFDSTUK VIII. Geneeskundige Armenzorg. Over dit onderwerp valt niets mede te deelen. HOOFDSTUK IX. Drinkwatervoorziening. Het water der gemeentewaterleiding werd geregeld om de twee maanden onderzocht. De uitkomsten van dat onderzoek zijn als bijlage VI in dit verslag opgenomen en geven geen aanleiding tot opmerkingen. De Inspecteur Dr. G. Romijn zond de Commissie in de maand Juli een afschrift van het rapport van het scheikundig onderzoek van het water der gemeentewaterleiding, uitge bracht door den directeur van het Centraal-Laboratorium ten behoeve van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid te Utrecht. De Inspecteur gaf daarbij aan de Commissie Bijlage B. 25 in overweging hem in de maand September ook voor een bacteriologisch onderzoek van het water der waterleiding de vereischte machtiging aan te vragen. De Commissie vroeg daarop dit onderzoek aan en werden begin October door den eersten bacterioloog van het Centraal-Laboratorium op verschillende plaatsen monsters van dit water genomen. Uit een daarna ontvangen rapport bleek het water aan alle voor goed drinkwater te stellen eischen te voldoen. Bewoners van het perceel Halterstraat 21a klaagden bij de Commissie over de onbruikbaarheid hunner pomp. De Commissie stelde een onderzoek in en richtte naar aanleiding daarvan een schrijven tot Burgemeester en Wethouders, waarbij zij er op wees dat de toestand in strijd was met het bepaalde in artikel 22 der verordening op het bouwen en de bewoning in deze gemeente, met verzoek zoodanige maatregelen te willen nemen, dat deze woning zoo spoedig mogelijk van goed drinkwater worde voorzien. Het antwoord hierop was aan het einde van dit verslagjaar nog niet ontvangen. HOOFDSTUK X. Levens- en Genotmiddelen, Gebruiksartikelen. Een bericht in de dagbladen, dat Gedeputeerde Staten van Gelderland besloten hunne plannen tot oprichting van een Provincialen Keuringsdienst voorloopig te laten rusten, werd in de vergadering der Commissie van 25 April be-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1918 | | pagina 116