Bijlage B. 22 De verschillende gevallen van febris lyphoidëa, roodvonk en diphteritus hebben zich als volgt voorgedaan Maand. Febris typhoidëa. Roodvonk. Diphteritis. Januari 5 3 Februari 1 7 6 Maart 11 2 April 4 2 3 Mei 1 3 Juni 4 2 Juli 1 1 Augustus 1 4 1 September 4 1 October 4 November 5 5 December 3 4 7 46 1 35 In dit jaar kwamen vele gevallen van mazelen in deze gemeente voor. De Commissie ontving kennisgevingen van 71 gevallen (tegen 15 in 1917). Door den gemeentelijken ontsmettingsdienst zijn in 1918 verricht 110 woningontsmettingen. Ook werden doordien dienst 16 schoolontsmettingen uitgevoerd, terwijl 1 maal een particulier rijtuig is ontsmet en 20 maal ontsmetting van het ziekenrijtuig plaats had. In dit jaar werd 168 maal van den ontsmettingsoven gebruik gemaakt tot ontsmetting van lijf- en andere goederen toebehoorende aan inwoners dezer gemeente. Buiten de Bijlage B. 23 gemeente werden door den gemeentelijken ontsmettingsdienst verricht 18 woningontsmettingen en 3 schoolontsmettingen, terwijl de ontsmettingsoven 95 maal werd gebruikt tot ontsmetting van lijf- en andere goederen uit naburige gemeenten. Van den Centralen Gezondheidsraad ontving de Com missie een schrijven, begeleidende eene publicatie om de bevolking te wijzen op het gevaar, dat de openbare ge zondheid door de geslachtsziekten bedreigt, met verzoek aan deze waarschuwing zooveel mogelijk bekendheid te geven op de wijze, welke de Commissie het meest geschikt voorkwam. De Commissie besloot tot plaatsing der publicatie in de beide hier ter stede verschijnende nieuwsbladen. Ook ontving de Commissie van den Centralen Gezond heidsraad een schrijven, begeleidende eenige wenken ter voorlichting van het publiek in verband met het toenemen van de schurft. Verzocht werd aan deze wenken de noodige bekendheid te willen geven, op de wijze, die daartoe het meest geschikt werd geacht, terwijl tevens gevraagd werd te willen mededeelen, wat de Commissie over de verbreiding van schurft in deze gemeente bekend was. Mierover werden inlichtingen ingewonnen bij de geneesheeren hier ter stede, die als hunne meening te kennen gaven, dat zich ook hier van tijd tot tijd gevallen van schurft voordeden, maar dat buitengewone uitbreiding dezer ziekte niet plaats vond en dat daarom het nemen van meer maatregelen, dan tot dusverre geschiedde hun niet noodig voorkwam. Door een der geneesheeren werd

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1918 | | pagina 115