Bijlage B. 16 met te geringe hoogte tusschen vloer en zolder en eenige andere gebreken. De Commissie meende deze klacht tot meer normale tijden te moeten aanhouden. Eene klacht van bewoners der woning Nieuwstadskerk- steeg N° 9a over vochtigheid dier bovenwoning werd door de Commissie onderzocht en bleek alleszins gegrond te zijn. De Commissie richtte dientengevolge een schrijven tot den eigenaar der woning, waarbij zij er op wees, dat naar hare meening de oorzaak der vochtigheid moest gezocht worden in een gebrek aan dakbedekking of dakgoten en drong daarbij op afdoende verbetering aan. Hoewel daarna wel eenige herstellingen werden uitge voerd, kon de klacht toch niet als opgeheven worden beschouwd. Van bewoners eener woning op het Oudewand ontving de Commissie eene klacht over ongedierte in die woning. Uit een ingesteld onderzoek bleek haar, dat vooral de bovenkamer in hooge mate besmet was. Ook vermoedde de Commissie dat eene daarnaast gelegen woning niet vrij was van ongedierte. Onder verwijzing naar artikel 68 der verordening op het bouwen en de bewoning gaf zij daarvan kennis aan Burgemeester en Wethouders. De Commissie ontving hierop van dat College bericht, dat ontsmetting en tevens belangrijke herstellingen aan vloer, trap en bedstede van de woning der klagers hadden plaats gehad, maar dat bij herhaald onderzoek in de daarnaast gelegen woning geen ongedierte was gevonden. Bijlage B. 17 HOOFDSTUK V. Openbare en andere gebouwen en getimmerten, niet vallende onder de Woningwet, voer- en vaartuigen. Omtrent de badgelegenheden kan vermeld worden dat de volksbadinrichting aan den Berkel in dit jaar belangrijke verbeteringen heeft ondergaan, waaraan in het volgende jaar nog eenige uitbreiding zal - worden gegeven. Deze badinrichting zal daarna in meerdere mate dan vroeger aan haar doel beantwoorden. Voor het aantal baden wordt verwezen naar bijlage V. HOOFDSTUK VI. Scholen, fabrieken en werkplaatsen. a. Scholen. Scholen werden in dit jaar door de Commissie niet bezócht. Zooals in het vorig jaarverslag vermeld, deelden Burge meester en Wethouders bij schrijven van 21 December 1917 aan de Commissie mede, dat in de vergadering van den Raad door sommige leden bezwaar werd gemaakt tegen de plaats, waarop zij voorstellen de nieuwe school A/B/C te bouwen, vooral wegens den geringen afstand tusschen die plaats en de barak voor verpleging van lijders aan besmettelijke ziekten op het terrein van het Ziekenhuis.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1918 | | pagina 112