Bijlage B. 2 De heer Dr. R. G. Rijkens, die eveneens met 1 Juli moest aftreden, wenschte om gezondheidsredenen niet voor eene herbenoeming in aanmerking te komen. In zijne plaats werd bij besluit van den Commissaris der Koningin van 3 Augustus N° 6948/1 tot lid benoemd de heer Dr. I. M. de Haas. Van den Burgemeester van Zutphen werd bericht ontvangen, dat door de nieuwbenoemde leden, de belofte, bedoeld in Artikel 3 der Gezondheidswet was afgelegd. Voor de samenstelling der Commissie aan het einde van dit verslagjaar wordt verwezen naar bijlage I. Als bijlage II is aan dit verslag toegevoegd een rooster, aangevende het jaar van aftreding der leden en van den secretaris. Voorzitter der Commissie D. Molenaar, secretaris J. C. Goldenberg. De bode E. Haijtink heeft ook in dit jaar zijne gewone werkzaamheden voor de Commissie verricht. In dit jaar werden geen deskundigen uitgenoodigd tot het deelnemen aan vergaderingen. Van Gedeputeerde Staten werd bericht ontvangen van de benoeming van den heer A. M. Kuijsten c. i. te Wage- ningen tot Inspecteur der Volksgezondheid met ingang van 1 Augustus 1918. Met leedwezen nam de Commissie kennis van het overlijden van haren Hoofdinspecteur de heer Dr. J. C. I. van der Hagenaan de familie van den overledene werd door haar een schrijven van rouwbeklag gericht. Gedeputeerde Staten van Gelderland deelden bij schrijven van 24 September aan de Commissie mede dat de Inspecteur der Volksgezondheid R. N. M. Eijkel tijdelijk belast was Bijlage B. 3 met de waarneming der betrekking van Hoofdinspecteur, terwijl genoemd College aan de Commissie bij schrijven van 26 November kennis gaf, van de benoeming, met ingang van 1 November 1918 van den heer R. N. M. Eijkel vroeger medisch-Inspecteur tot Hoofdinspecteur der Volksgezondheid. Het tweemaandelijkse!! onderzoek van het water der gemeentewaterleiding werd weder door den heer H. V'. A. Behrens, apotheker alhier, verricht. Verder hadden door hem dit jaar, in opdracht der Commissie, geen andere wateronderzoekingen plaats. B. Huishoudelijke Zaken. In het jaar 1918 zijn gehouden twaalf gewone vergade ringen, eene buitengewone en eene openbare vergadering. De gewone vergaderingen hadden plaats op 31 Januari, 28 Februari, 28 Maart, 25 April, 30 Mei, 27 Juni, 25 Juli, 22 Augustus, 26 September, 31 October, 28 November en 19 Decemberde buitengewone op 25 Februari en de openbare op 28 Februari. Alle vergaderingen werden ten gemeentehuize gehouden. Het verslag van de handelingen en bevindingen der Commissie werd vastgesteld in de vergadering van 28 Februari en toegezonden aan Z.E. den Minister van Binnenlandsche Zaken, den Commissaris der Koningin in Gelderland, het gemeentebestuur van Zutphen, den Centralen Gezondheidsraad, den Hoofdinspecteur en de Inspecteurs der Volksgezondheid, alle Gezondheids- commissiën, verschillende instellingen en vereenigingen en eenige belangstellenden. o 0

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1918 | | pagina 105