Kk u Bijlage A. of van vereenigingen, vennoot schappen of stichtingen; krachtens raadsbesluit of krachtens Konink lijk besluit. Uitbreiding van bebouwde kommen. 18. Raadsbesluiten ingevolge art. 27, lste der Woningwet. Toe passing van art. 27, 2^ en 3de jjtp 19. Raadsbesluiten ingevolge art. wet. Toepassing van art. 28, 3de jjdi Bouwverboden werden niet op gelegd; het uitbreidingsplan bleef ongewijzigd. Geldelijke steun van Gemeentewege. 20. Rentedragende voorschotten aan personen, tot wie eene aan schrijving tot verbetering is gericht; bedrag, aflossing en rente. 21. Voorschotten en bijdragen aan vereenigingen, vennootschap pen of stichtingen verleend over eenkomstig art. 30 der Woningwet. 22. Overdracht van gronden en gebouwen aan vereenigingen, ven nootschappen of stichtingen 'over eenkomstig art. 31 der Woningwet. Voorschotten als bedoeld bij art- 29 der wet werden niet ver leend. Reeds in den loop van het jaar 1916 deed zich de behoefte aan arbeiderswoningen meer en meer gevoelen. Met het bestuur van de Spaarkas werden onderhande lingen aangeknoopt over den bouw van een 42 tal arbeiderswoningen met geldelijken steun van de ge meente. Deze onderhandelingen Bijlage A. 5 23. Aankoop van gronden en waren in het begin van 1917 zoo gebouwen overeenkomstig art. 31 ver gevorderd dat den Gemeente der Woningwet. raad een voorstel werd gedaan om 24. Toepassing van art. 32, a, aan de stichting een bedrag van b en c der Woningwet. ten hoogste f 65000,— te leenen tegen een rente van 4% 's jaars. De Gemeenteraad vereenigde zich met dit voorstel doch in den loop van het jaar kwam van de ver- eeniging bericht in dat zij van 's Raads aanbod geen gebruik zou maken daar bij aanbesteding de raming der bouwkosten zeer aan zienlijk was overschreden. Middelerwijl waren ook onder handelingen aangeknoopt met het bestuur der bouwvereeniging „Ons Thuis", eveneens over de stichting van 42 arbeiderswoningen. Bij een adres van 21 Augustus werd door deze vereeniging een voorschot ad f 135450,— voor de kosten van stichting dezer woningen bij den Gemeenteraad aangevraagd. Tevens werd een bijdrage gevraagd in de aflossing van dat voorschot, terwijl de voor den bouw benoo- digde grond aan den Buitensingel in koop werd gevraagd. Op dit 28, 1ste en 2de Jid} der Woning.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 98