154 Door groote behoefte aan brandstoffen werden de gevelde boomen zeer duur verkocht. Door den geringen aanvoer van timmerhout uit het buitenland was ook dit zeer hoog in prijs. Ontginningen. Daar er geen woeste gronden aanwezig waren hadden ontginningen niet plaats. Door omscheuring en het afgraven van hooge weiden werden enkele gronden verbeterd. De uitkomsten daarvan waren zeer gunstig en brach ten f 300,— per H.A. op. Opmerkingen aangaande Pluimgedierte. Wegens gebrek aan voederartikelen was de toe stand van het pluimgedierte slecht te noemen. Er werd veel geslacht en weinig aangefokt, waardoor de hoenderstapel zeer is achteruitgegaan. De prijzen daar enboven waren voor slachtkippen zeer hoog. De eieren werden voor een groot deel ter markt of aan de eierenverkoop-vereeniging afgeleverd. De prijzen waren zeer hoog. Bijenteelt. Bijenteelt is in deze gemeente hoofdzakelijk lief hebberij. De opbrengst aan honing viel dit jaar niet mede, waardoor de prijzen zeer hoog waren. 155 Maatschappijen, genootschappen, enz. ter bevordering van den Landbouw. De af deeling ZutphenWarnsveld van de Oeldersch Overijsselsche Maatschappij van Landbouw. De afdeeling is opgericht den 25en April 1904. Secretaris de heer H. D. Zelders te Zutphen. De Pluimveevereeniging. Secretaris de heer J. Wakkermans. De afdeeling Zutphen van de Nederlandsche Heide maatschappij. Secretaris de heer Mr. M. Rom Colthoff. De Proeftuin voor Zutphen en omstreken. Secretaris de heer J. H. Hietink. De afdeeling Zutphen e.o. van de Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Secretaris de heer D. A. Bos. Bovenstaande vereenigingen bemoeien zich niet met coöperatie. De landbouw er svereeniging „Zutphensche Boeren bond" te Zutphen. Secretaris de heer J. C. Wijers, De Tuinlieden-Vereeniging „Steunt Elkander Secretaris de heer B. W. Roelofs te Zutphen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 79