152 Serradella, Lupinen en Cichorei. Serradella werd alleen in stoppelland geteeld, over een kleine oppervlakte. Lupinen werden niet geteeld. Cichorei werd alleen verbouwd om het lof der wortels als groente te gebruiken. Groen gemaaide klaver. Klaverhooi, le en 2e snede. Van de groen gemaaide klaver was de le snede middelmatig de tweede zeer goed. Van het klaverhooi was de le snede ook middelmatig, doch de tweede snede was zeer goed. De opbrengst bedroeg van de le snede 4000 K.G. per H.A. De tweede snede wordt meestal groen gemaaid. Wei- en hooilanden. De weilanden waren dit jaar over het algemeen, ook op de lagere gronden goed. De toestand van dé weiden op de hoogere gronden was niet meer dan middelmatig te noemen, doch die op de lagere gron den was daarentegen zeer goed. De opbrengst van het hooi was minder dan het vorige jaar en bedroeg gemiddeld 4000 K.G. per H.A. de kwaliteit was echter goed. De prijzen waren door gebrek aan veevoeder zeer hoog. Er werd op stam voor 500 K.G., 40 tot 50 gulden besteed. 153 Tuinbouw. Het jaar 1917 was over het algemeen gunstig voor den tuinbouw. De prijzen der bak- en kasgroenten waren in het voorjaar zeer hoog. Ook de vollegrond- groenten waren hoog in prijs. De prijzen besteed op de veilingen voor het binnenland waren goed, die voor het buitenland waren zeer hoog. In het najaar werd de prijs voor de kool eenigszins gedrukt, door de veilingkosten en het afstaan van 20 der opbrengst voor voedselvoorziening. Vruchtenteelt. De teelt van appels en peren was zeer goed. Niettegenstaande den grooten aanvoer werd toch nog f 7 tot f 12 per H.L. besteed. De kwaliteit was zeer goed. Kweekerij en vruchtboomen. De kweekerijen waren dit jaar goed. De prijzen der potgewassen en losse bloemen uit de bloemisterijen waren hoog, ook de prijzen der heesters waren goed te noemen. Naar het buitenland werd weinig gezonden. Het gewas van de vruchtboomen was goed en door de gunstige weersgesteldheid kwamen er weinig ziekten voor. Houtteelt. De houtteelt was dit jaar goed.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 78