150 opbrengst en de kwaliteit was zeer goed. In gedroog- den toestand mocht dit gewas niet verhandeld worden en moest, voor zoover het niet voor eigen gebruik bestemd was, voor de distributie worden afgestaan. Aardappelen. De aardappelenteelt was dit jaar aanmerkelijk groofer dan het vorige jaar. Ook dit was een gevolg van het verzoek van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel. Voor de teelt van aardappelen in de tuintjes tot vermeerdering van volksvoedsel werden de pootaardappelen van gemeentewege verstrekt. De opbrengst en de kwaliteit waren dit jaar zeer goed. Voor eigen gebruik mochten de verbouwers hunne aardappelen houden, de overige echter moesten tegen maximumprijs worden beschikbaar gesteld voor de distributie. Suikerbieten. Suikerbieten voor fabrieken worden hier niet ver bouwd, alleen voederbieten. Het aantal beteelde H.A. was een weinig minder dan de vorige jaren. De opbrengst en kwaliteit waren zeer goed. Dit gewas mocht niet uitgevoerd worden en alleen met toestem ming van een door het Rijk ingesteld veevoeder bureau, tegen vastgestelde prijzen verkocht en ver voerd worden. 151 Mangelwortels. Mangelwortels worden hier weinig verbouwd. De voederbieten hebben dit gewas bijna geheel verdrongen. Koolrapen (Hoofdgewas en 2e gewas). Voor het grootste gedeelte werden de koolrapen als 2e gewas in stoppelland verbouwd. Het gewas was dit jaar aanmerkelijk minder dan het vorige jaar. Het vervoer en de verkoop waren zonder toestemming van het veevoederbureau verboden. Wortels of Paardenpeen. Dit gewas werd in deze gemeente weinig verbouwd. Hoofdzakelijk werden geteeld, Lange roode, de Hoornsche en Flakkeesche wortel. De opbrengst en de kwaliteit waren dit jaar beter dan in 1916. Voor dit gewas golden ook dezelfde bepalingen als voor de koolrapen. Zomer- en Stoppelknollen. In deze gemeente werden alleen stoppelknollen geteeld. De opbrengst was goed. Wikken. Wikken werden dit jaar niet geteeld.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 77