122 In de 4 klassen zijn ingeschreven7 mannelijke en 15 vrouwelijke kweekelingen. Directeur is de heer A. de Zeeuw. Er wordt onderwijs gegeven door B. Bennink (Warnsveld) in Ned. taal en lezendoor D. Eskes (Eefde) in teekenen door G. W. Ormel (Zutphen) in rekenen, aardrijksk. en paedagogiekdoor W. F. van Raaij (Voorst) in teekenen en kennis der natuur; door A. de Zeeuw (Zutphen) in vad. gesch. en wiskunde door N. de Regt (Vorden) in zang; door J. de Zeeuw (Zutphen) in gesch. en vioolspeldoor L. van Koe- veringe (Dieren) in bijb. gesch., rekenen en kerkgesch. door Mej. H. H. van de Meene (Brummen) in nuttige handwerken. De lessen worden gegeven in de school aan het Oude Wand, hoofd de heer De Zeeuw. Geslaagd in 1917: 3 mann. en 4 vrouw, leerl. voor de nutt. Handw. uit de 3e klasse 4 vrouw, en 1 uit de 4e klasse. Subsidiën of bijdragen voor de opleiding zijn niet verleend. IV. Scholen volgens de wet tot regeling van het middelbaar onderwijs. Ten opzichte der burgeravondschool en der hoogere burgerschool verwijzen wij naar het hierachter gevoegd 123 verslag (Bijlage D) der commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs. Van het rijk werd ten behoeve der hoogere burger school een subsidie van f 10000,— ontvangen. Het schoolgeld bracht op Op de burgeravondschool f 271, Op de hoogere burgerschool - 7480,— Op de teekenschool - 232,— Totaal f 7983,— Het totaal der uitgaven bedroeg f 63767,13. Bij Kon. Besl. d.d. 27 Augustus 1912, No. 54, werd op verzoek van den Gemeenteraad aan deze Gemeente tot 1 September 1918 ontheffing verleend van de ver plichting tot het oprichten eener burgerdagschool. Ten opzichte der van wege de Geldersche Vereeni- ging voor Kunstnijverheid opgerichte ambachtsschool en industrieschool voor meisjes, alsmede de gemeente lijke teekenschoolverwijzen wij naar de hierachter gevoegde verslagen (Bijlagen I en D). Rijkslandbouwwinter school. Ten opzichte van deze school verwijzen wij naar het hierachter gevoegd verslag (Bijlage J). Scholen voor de zeevaart, gestichten voor doof stommen en blinden zijn in de gemeente niet aanwezig.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 63