98 Bestuur. In de samenstelling van het bestuur kwam dit jaar geen verandering. Ambtenaren en personeel. De heer A. Q. van Braam Houckgeest verliet den len Mei 1917 zijne betrekking als geneesheer aan het gesticht „Het Groot Graffel" en werd in zijne plaats tijdelijk aangesteld Mejuffrouw A. A. J. Steenhuijsen, geneeskundige aan dat gesticht, tevens om zoo noodig den len geneesheer te vervangen. Als 3e geneesheer werd benoemd de heer G. Stijf- hoorn arts te Groningen, die in de maand September 1917 zijne betrekking aanvaardde. Einde 1917 werd aan den Heer A. Zondervan, opzichter over de gebouwen der stichtingen eervol ontslag verleend en in zijne plaats benoemd de heer F. W. van Bonzei, te Santpoort. Op 31 December 1917 bestond het verplegend per soneel in het stadsgesticht in de mannenafdeeling uit 1 hoofdverpleger, 1 eersten verpleger, 20 inwonende ver plegers en 17 uitwonende verplegers. In de vrouwen- afdeeling uit1 hoofdverpleegster, 2 eerste verpleegsters en 37 verpleegsters, 5 verplegers en 1 uitwonend verpleger. De getalsterkte van het in- en uitwonend personeel in de gestichten bleef dezelfde. In beide gestichten wordt geregeld door de genees- heeren een cursus gegeven in de zieken- en krankzin- 99 nigenverpleging, waaraan al de nieuw aankomende verpleegsters en verplegers verplicht zijn deel te nemen. In het stadsgesticht behaalden 5 verplegers en 5 verpleegsters het eerste gedeelte van het diploma, 3 verplegers en 5 verpleegsters het tweede gedeelte en 1 verpleger en 1 verpleegster het derde gedeelte. In het buitengesticht behaalden 5 verpleegsters het eerste gedeelt'e van het diploma, 2 verplegers en 1 verpleegster het tweede gedeelte en 5 verpleegsters het derde gedeelte. Patiënten. De Godsdienstoefeningen werden geregeld gehouden voor de Protestanten in de beide gestichten op Zondag en voor de Roomsch-Katholieken in het gesticht te Zutphen op Zaterdag en in het gesticht te Warnsvéld op Maandag. De Protestantsche patiënten worden wekelijks door de predikanten der beide gestichten bezocht, de Katholieke patiënten door den kapelaan van Zutphen. Bovendien heeft iedere geestelijke toegang tot een patiënt, die zijn toespraak verlangt en brengen ook andere predikanten bezoeken aan patiënten, tot hunne kerk behoorende. Ook worden de Protestantsche en Katholieke godsdienstoefeningen in de kerkgebouwen te Zutphen en te Warnsvéld bijgewoond door patiënten, die daarvoor door de geneesheeren geschikt worden geacht. De gezondheidstoestand was in beide gestichten gunstig.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 51