90 geveld ter verkrijging van een gewenschte wegverbe- tering op den hoek van den Overweg en den Coe- hoornsingel. Deze boomen brachten f 280,op Verder werden nog gerooid 278 stuks iépenboomen aan den Marschweg 38 boomen aan den Coehoorn- smgei, 27 iepen aan de Ijsselkade, 5 iepen achter de zeepfabriek aan de Noorderhaven en 20 kleine boomen aan den Vierakkerweg tegenover het pompstation van de waterleiding. De boomen aan den Coehoornsingel en aan de Ijsselkade werden wegens een te dichte beplanting om den anderen gerooid. De boomen aan den Marschweg en achter de zeepfabriek moesten ge rooid worden omdat de boomen achter de zeepfabriek reeds gedeeltelijk waren afgestorven, terwijl de boomen 3an de Pollasn kwijnend waren. Bij het rooien van deze boomen bleek dan ook overtuigend dat het goed was, dat dit hout gehakt werd. Verreweg de meeste boomen waren tengevolge van den vochtigen grondslag bij den grond ingerot of vertoonden vnesbarsten. Ook droeg tot het vellen van deze boomen en van eenige boomen aan den Vierak kerweg, de wensch tot verbetering van de direct aan gelegen landerijen veel bij. Ter vervanging van de gerooide boomen aan den weg naar Apeldoorn werden 38 jonge iepenheesters ingeplant. De muziektent uit het Coenenspark werd tijdelijk verplaatst naar den Boompjeswal, terwijl het rustieke brugje werd afgebroken. Het plantsoen vóór de Buiten-Societeit aan den 91 Coehoornsingel werd uitgedund en met nieuwe hees ters beplant. Verder vereischte het onderhoud van de verschillende plantsoenen geen buitengewone uitgaven. Dijken en Waterkeeringen. Het onderhoud van dijken en waterkeeringen ge schiedde naar behooren en deze verkeeren over het geheel in goeden toestand. De zomerkaden langs de Berkel, de Polweiden en de Beugelwaard, alsmede die langs het lijnpad hadden tijdens den hoogen waterstand van den golfslag geleden. Op den Marsch was over eene lengte van 12 M. een stuk uit den zomerdijk gedreven en door den golfslag stukgeslagen, waardoor aan de binnenzijde der weide „de Elshorsten" een stuk was uitgedreven. Het uitgedreven en stuk geslagen gedeelte van den dijk werd aangevuld, hersteld en versterkt met rijsbe- slag en daarna met graszoden afgedekt. Eveneens werden herstellingen aangebracht aan de zomerkaden langs de Berkel, de Beugelwaard en het Lijnpad door deze op enkele plaatsen te verhoogen, de taluds aan te vullen en met graszoden te bekleeden. De onderhoudskosten bedroegen f 560,07. Algemeene Begraafplaats. Het plantsoen op de begraafplaats werd naar be hooren onderhouden. Een groote verbetering werd aangebracht bij den ingang der begraafplaats. Door wijziging van het plantsoen en bijplaatsen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 47