88 Bruggen en Duikers. Deze zijn de volgende 1. de IJsselbrug, 2. de brug over den berkelmond aan de IJsselkade, 3. de Marschpoortbrug, 4. de brug over de Berkel bij de Barlheze, 5. de brug over de Binnengracht bij de Spittaalstraat, 6. de brug over de Binnengracht bij de Laarstraat, 7. de brug over de Binnengracht bij de Halve maanstraat, 8. de brug over de Binnengracht tusschen de Boomp- jeswal en de Polsbroek, 9. de Diezerbrug, 10. de brug over de Hoofdgracht bij de Spittaalstraat, 11. de brug over de Hoofdgracht bij de Laarstraat, 12. de Berkelbogen, 13. de brug over de Berkel in den Coehoornsingel, 14. de brug of duiker in den Buitensingel, 15. de ijzeren draaibrug over de Noorderhaven, 16. de brug of duiker over de beek in den wegnaar Emmerik, 17. de groote brug over de beek bij de weide Hel bergen, 18. de kleine brug over de beek bij de weide Hel bergen, 19. de Oostveensche brug, 20. de brug in den weg naar Tonden, 21. de duiker in den landweg naar het Galilée, 22. de drie duikers in den Vierakkerweg, 23. ae twee duikers in den afweg naar de losplaats op de Lage Waarden. 89 In verband met de wijziging in de verlichting van de spoorbruggen op de verschillende rivieren werd in overleg met de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen aan die Maatschappij de bediening van de lantaarns op de IJsselbrug, ter aanduiding van de doorvaartopening bij nacht opgedragen. Hiervoor wordt door de Gemeente f 50,— per jaar vergoed. De verschillende bruggen werden naar behooren onderhouden. Plantsoenen en Wandelplaatsen. Ingevolge raadsbesluit van 6 November 1916 werd een gedeelte van het Coenenspark bestemd tot bouw terrein. De werken behoorende tot de ophooging van dit terrein werden hiervoor reeds omschreven. Ten gevolge van deze verandering van bestemming werd het hout op het op te hoogen terrein publiek verkocht. De eerste verkoop betrof eenige accaciastammen en wat lichte beuken en iepenboomen, welker opbrengst bedroeg f 451,99. Bij den tweeden verkoop van de opgaande boomen werden deze te zamen (459 stuks iepen) verkocht voor f 15025,—. Ook werd door de gemeente in het afgeloopen jaar veel hout gehakt. De iepenboomen aan den weg naar Voorst, welke boomen voor het behoud van goed hout beslist gehakt moesten worden, werden verkocht aan de firma Wiggerson te Steenwijk voor f 1000,—. Ook werden 7 stuks zware iepenboomen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 46