86 staat de afwatering van de tuinen aan den Graaf Otto- singel vermeld op blz. 69 en 70. Op verschillende plaatsen langs de grachten werden 10 stuks kastjes geplaatst, waarin een dreg met touw tot redding van drenke lingen. Naar aanleiding van klachten van bewoners van Deventerweg, Coehoornsingel, Rozenhoflaan enz. en van het Bestuur van de vereeniging de Proeftuin voor Zutphen en Omstreken, betreffende het onderloopen van tuinen en kelders bij hoogen waterstand, gaven wij opdracht een plan tot inpoldering van dit stadgedeelte te maken. Kaden en Loskraan. Het onderhoud van de verschillende kaden met bijbehoorende reinigingswerken en ijzeren trappen geschiedde met de daarvoor toegestane gelden zoo goed zulks mogelijk was. De uitgezakte hardsteenen treden van de trappen aan de IJsseikade werden op nieuw gesteld en aangevoegd. Ongeveer 50 M. wei- balk werd vernieuwd waarvoor het hout alleen reeds f 448,kostte. De totaal kosten hebben bedragen f 746,81. Kribben. Aan de krib- en beslagwerken langs den IJssel wer den over eene lengte van 190 M. de noodige herstel lingen en vernieuwingen aangebracht en hier en daar met steenpuin versterkt. 87 Voor de versterking der 5 kopkribben in den IJssel tegen de Marschweide en het kribwerk langs de Polbeek werd 50 M3. steenpuin verbruikt. In aansluiting met de in het vorige jaar uitgevoerde kribwerken langs den IJssel tegen het Lijnpad bij de weide de „Hooge Waard" werd dit jaar een geheel nieuwe oevervoorziening gemaakt over eene lengte van 125 M., waarvoor noodig waren 1800 bossen kribhout, 1400 kribpalen en 1400 tuinlatten. Voor het onder profiel brengen der taluds, onder eene helling van 5 op 1 waren noodig 130 M3. grond en zand en voor bekleeding en versterking van het geheele krib werk 180 M3. steenpuin. Door den sterken stroom'langs dezen oever zal het wenschelijk zijn op dit deel en op nog enkele andere plaatsen, waar geen kopkribben zijn gelegen, ter voor koming van verderen oeverafslag, nog over eene lengte van 130 M. een geheel nieuwe oevervoorziening te maken. Ook werd langs een gedeelte der Polbeek boven de Noord- en Oostveensche brug kribwerk ter versterking van de oevers aangebrachtde taluds werden onder eene helling van 2 op 1 gebracht. Het materiaal, hiervoor gebruikt, bestond uit 400 bossen kribhout, 300 palen en 300 tuinlatten, terwijl voor versterking en bekleeding 30 M3. steenpuin en voor het onder profiel brengen der taluds 40 M3. vette grond gebruikt werd. De overige krib- en beslagwerken verkeeren in goeden toestand. De onderhoudskosten hebben bedragen f 1311,58.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 45