76 gehad. Ook over den weg naar Laren en den Zaag- molenweg werd een nieuwe deklaag van basalt aan gebracht en ingewalst. De Marschweg van de houtzagerij van Denneboom af tot voorbij de nieuwe constructiewerkplaats werd opgehoogd, opnieuw onder profil gebracht en met een laag sintels op puin verhard. De proef in 1915 genomen met het teeren van de basaltdeklaag van een gedeelte van den Berkelsingel kan als geslaagd worden beschouwd. Echter kan deze wijze van werken eerst dan juist worden beoordeeld, wanneer opnieuw kan worden overgegaan tot het teeren van den weg en deze werkwijze om de twee jaar kan worden herhaald. Waar thans alleen slechts kan beoordeeld worden de meerdere droogte van den weg tengevolge van het teeren, zal bij herhaling van deze werkwijze kunnen worden vastgesteld de mindere slijtage van den weg en dientengevolge de mindere onderhoudskosten. Het onderhoud der verschillende wegen geschiedde met de daarvoor toegestane gelden zoo goed zulks mogelijk was. In het jaar 1917 werd voor onderhoud van de wegen aangekocht 440 M3. basaltslag voor f 8,521/2 per M3. en 100 M3. onderhoudsgrint voor f 4,75 per M3. Nadat bij den eersten wegenschouw op 5 Mei 1917 was gebleken dat de weg over „De Gasthuiskamp" in zoodanigen onbegaanbaren toestand verkeerde, dat deze niet meer voldeed aan de daaraan gestelde eischen werden de belanghebbende aangelegen 77 eigenaren van gronden aangeschreven in dezen toe stand verbetering te brengen; bij den op 17Julid.a.v. gehouden 2en schouw werd de weg in behoorlijken toestand bevonden. b. In onderhoud bij den dienst Landerijen. De navolgende wegen werden door den dienst Landerijen beheerd en onderhouden. 1. de wegen over de Mulderskamp, 2. de weg naar Tonden, vanaf den straatweg naar Apeldoorn tot aan de brug over de Voorston- densche beek, 3. de weg over het Helbergen, 4. de weg over het bouwland Berg en Dal, 5. de Melkweg naar de Ossenwaarden, 6. het voetpad naar Tonden, vanaf den spoorweg tot aan het vonder over de beek, 7. de wegen over het Erve /ten Brink, 8. de weg naar de Kijfsdijken, 9. het lijnpad langs den IJssel, 10. de landweg langs den Vliegendijk, 11. de weg en het voetpad naar het Ooije, 12. het Omloopstraatje en Spittaalderkamp, 13. de wegen over de Lunette, het Wambuis. Bovengenoemde wegen werden naar behooren on derhouden en verkeeren in goeden toestand. Het Lijnpad en de weg over het Helbergen hadden op enkele plaatsen geleden van den hoogen waterstand, doordat zij door den sterken stroom en golfslag waren losgespoeld. De beschadigde gedeelten werden op-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 40