70 Het ligt in de bedoeling dat deze afsluiter steeds gesloten blijft, opdat deze lage terreinen ingeval van buitengewoon grooten regenval geen last kunnen on dervinden van uit het riool terugloopend water. Alleen, ingeval van gemeentewege tot bemaling van de binnengracht wordt overgegaan, kan door opening van den afsluiter het overtollige water naar het riool worden afgevoerd. De kosten aan deze verbetering verbonden hebben voor belanghebbenden bedragen f 398,14. De bediening van den afsluiter werd door belang hebbenden opgedragen aan den eigenaar van het laagst gelegen terrein, als hebbende deze het meest belang bij een goede behandeling van den afsluiter. In verband met een ingekomen klacht over slecht drinkwater in de perceelen Tadamastraat No. 23 en 23a werden, nadat de eigenaar was aangeschreven, deze perceelen aangesloten aan het net van de ge meentelijke waterleiding. Ook werd tegemoet gekomen aan een klacht van een bewoner van een perceel aan den Graaf Ottosingel over hinderlijken stank uit een riool. Bij onderzoek bleek dat de rioolafvoer was gestremd. Na aanschrij ving van den eigenaar werd de afvoer van het riool weer in goeden staat gebracht. Aan de gemeente werd terugbetaald voor het ver richten van diverse werkzaamheden, waaronder beer put- en rioolaansluitingen in den openbaren weg, ten koste van derden gemaakt f 1020,OH/a, door de drie tramwegmaatschappijen aan retributie (waaronder de noodige herstellingen aan straten) f 238,06, terwijl aan 71 recht voor tijdelijk straatgebruik werd geïnd een be drag van f 197,27. Pompen. In de gemeente zijn 15 openbare pompen, geplaatst als volgt 1 in de Waterstraat, 1 in de Kuiperstraat, 1 op de Zaadmarkt, 1 op de Houtmarkt, 2 op de Groenmarkt, 1 in de Vaalstraat, 1 in de Broederenkerkstraat, 1 in de Heukerstraat, 1 in de Bakkerstraat, 1 in de Kreynckstraat, 1 op de Nieuwstad, 2 in de Laarstraat, 1 in de Schoolstraat in de Hoven. Verder zijn nog aanwezig 5 standpijpen op de wa terleiding, te weten 2 in de Laarstraat, 1 op het Vischpoortplein, 1 aan de IJsselkade, 1 aan de Noorderhaven. Straten, pleinen en riolen. De toestand van de straten kon tengevolge van de prijsverhooging der materialen niet veel verbetering ondergaan.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 37