63 Onder de geheel nieuwe gebouwen zijn begrepen de constructiewerkplaats aan den Marschweg en de ziekenstal voor paarden op het exercitieterrein aan den Louisesingel. In het jaar 1917 werden 37 eigenaren van perceelen die loozing van huis- en menagewater door open uitloopen op de straatgoot hadden, aangeschreven deze, in strijd met de verordening aanwezige uitloopen, te doen vervangen door aansluitingen op het gemeen teriool, 4 bestaande afvoeren werden door de eigena ren opgeruimd, 23 aansluitingen op het gemeenteriool zijn als gevolg van deze aanschrijvingen aangebracht, terwijl 10 personen wel bereid werden bevonden de aansluitingen te maken, doch tengevolge van de tijds omstandigheden en de daarmede gepaard gaande duurte van materialen uitstel hebben gevraagd; 9 bewoningsvergunningen werden uitgereikt voor nieuwe of gesplitste woningen. Verder werd de eigenaar van de woningen Pols broek No. 122—128 aangeschreven maatregelen te nemen tegen de ontzetting van den borstweringmuur boven een raam- en deurkozijn. Op 13 Maart 1917 werd de Wed. A. J. Pasman aangeschreven een bouwvalligen muur van perceel Polsbroek No. 120, welke muur gevaar opleverde voor de omgeving te sloopen of te herstellen, aan welk bevel tot herstelling onmiddellijk door haar werd gevolg gegeven. In verband met een plaats gehad hebbende schoor steenbrand bij W. Hogenkamp aan den Graaf Otto- singel No. 119 werd de eigenaar van het perceel aan- 69 geschreven, de in den schoorsteen aanwezige houten latei te doen vervangen door ijzer of steen. Aan deze lastgeving werd voldaan door vervanging van de houten latei door een halfsteensgewelfje. De eigenaar van het perceel Beukerstraat No. 37 werd aangeschreven den schoorsteen op dat perceel, die gevaar voor brand opleverde, te veranderen; aan deze aanschrijving werd voldaan. Verder kan worden medegedeeld dat in verband met ingekomen klachten van de bewoners van den Graaf Ottosingel, over het vocht in hunne huizen tengevolge van het bij langdurigen hoogen buiten waterstand opkomende kwelwater in de achter hunne perceelen gelegen lage tuinen en de daardoor ontstane onaangename moeraslucht, een onderzoek werd inge steld in hoeverre aan deze klachten was tegemoet te komen. Het resultaat hiervan is geweest, dat het na gedane terreinopname bleek, dat het overtollige kwel water zeer goed naar het in de Groensteeg liggende gemeenteriool kon worden afgevoerd. Teneinde tot een goed geheel te komen werden vanwege de directie van gemeentewerken de verschillende belanghebbenden aangeschreven, dat de toestand zou kunnen verbeterd worden zoo ieder belanghebbende zich bereid ver klaarde in de kosten van de aan te brengen rioleering bij te dragen. Nadat tot overeenstemming was geko men werd op het laagste punt van het terrein een groote put gestapeld, welke put een overstort heeft naar het riool in de Groensteeg. In deze afvoerleiding werd nog een put gemetseld, voorzien van een ijzeren afsluiter.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 36