62 1917 na gehouden aanbesteding kon worden opge dragen aan de Firma Jurriens en Horstink te Brummen voor f 18733,—. Ofschoon tengevolge van deze verbouwing tijdelijk eenige klassen van de bestaande school moesten wor den ondergebracht in de scholen A en B/C en na het aannemen van nieuwe leerlingen door het bestuur van de ambachtsschool eenige lokalen werden beschikbaar gesteld voor tijdelijke onderbrenging van leerlingen, mag worden gezegd, dat het onderwijs geen noemens- waardigen hinder heeft ondervonden van de verbouwing. Het voor eenige lokalen benoodigde nieuwe meu bilair werd geleverd door L. Hofstee te Velp, voor de som van f 1062,60. Ook werd tengevolge 's raadsbesluit tot het verbinden van een 7e leerjaar aan school E in de Polsbroek, tot een kleine verbouwing aan die school overgegaan, hoofdzakelijk bestaande in het wegbreken van privaten met portalen en urinoirs, het verplaatsen van een scheidingswand en het bijbouwen van een dwarsgang met de noodige nieuwe privaten, urinoirs, portalen, bergplaats voor brandstoffen en bergplaats voor rijwielen. Bij deze verbouwing werd tevens voldaan aan de voorschriften van het Koninklijk besluit van 25 Juni 1912 en in de verschillende lokalen de voorgeschreven naar buiten openslaande ramen, of tochtramen voor de schuivende bovenramen aangebracht. De privaten in deze school werden alle van waterspoeling voorzien, terwijl zulks eveneens geschiedde met die privaten van school D die met het te vernieuwen gedeelte verband hielden. 63 Het meubilair voor het nieuwe lokaal van school E werd ook geleverd door bovengenoemde firma voor de som van f 406,50. De verbouwing van de school werd opgedragen aan den laagsten inschrijver E. F. J. van Bruggen voor de som van f 9837,Voor de uitvoering van dezen verbouw werd een verlen ging van de zomervacantie toegestaan van 14 dagen. Bij besluit van Burgemeester en Wethouders d.d. 8 Mei 1917 No. 1401 werd opdracht gegeven tot het indienen van een bouwplan voor de te combineeren scholen A en B/C met het aangeven van terreinen die voor stichting van de school in aanmerking konden komen. Een project werd ingediend met aanduiding van een lOtal plaatsen die voor de stichting in aan merking zouden kunnen komen. Als de meest ge schikte kunnen hier wel worden aangemerkt een terrein gelegen juist buiten de Laarpoort thans gedeeltelijk in huur bij R. Wigman, verder een terrein op den Gast huiskamp aan den Deventerweg en ten slotte het ter rein op den hoek van den weg naar Laren en den weg over den Leeuwerik. Omtrent de stichting van deze school en plaats waar deze zou worden gebouwd werd nog geen nader besluit genomen. Omtrent het oprichten van een vakschool voor meisjes door de Geldersche Vereeniging voor Kunst nijverheid op een terrein aan den Jacobdamsingel, werden besprekingen gehouden, die echter tot op heden geen resultaat hadden. Eveneens werd overwogen of school A na combinatie der scholen A en B/C hier voor in aanmerking zou kunnen komen. Tengevolge van gebrek aan brandstoffen werden

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 33