60 werd tot op heden geen aanvang gemaakt. De blik semafleiders op de drie torens werden eenmaal beproefd en in orde bevonden. Op een ingekomen adres van bewoners van de Markten, Korte Hofstraat en verdere naaste omgeving van den Wijnhuistoren, inhoudende het verzoek om gedurende den nacht het carillon op den Wijnhuis toren niet te laten spelen, beschikte de Raad in zijn vergadering van 4 September 1917 afwijzend. Gebouwen, bestemd voor openbaar onderwijs Deze zijn de volgende 1. de bewaarschool op den Paardenwal, 2. de bewaarschool in de Hoven met woning voor het hoofd, 3. school A, hoek Lombardsteeg en Oude Wand, 4- B/C aan de Gasthuisstraat, 5- D aan den Tadamasingel, 6. E in de Polsbroek, 7. F in de Hoven, 8. G in de Waterstraat, 9. H aan den Louisesingel, 10- 1 aan de David Evekinkstraat, 11. de gymnastiekschool aan het Broederenkerkplein, 12. de lokalen voor de rijksnormaallessen boven school G in de Waterstraat, 13. de hoogere burgerschool met portierswoning in 'de Waterstraat, 14. het gymnasium en de daarbij behoorende clavigers woning aan het 's-Gravenhof. 61 De verschillende schoolgebouwen verkeeren in goe den toestand. Van school F werd al het binnenhout- werk zoowel van de glaswanden als van de houten bekapping met dakbeschieting hersteld en geheel over- geverfd. Verder werden in 13 klassen, waarvan 6 in school F en 5 in school D, de banken, kasten en het verder meubilair gerepareerd, het verfwerk hersteld en daarna geheel overgeverfd of gelakt. Van de be waarschool op den Paardenwal werden de privaten verbeterd, terwijl daar tevens in 2 klassen de meubels werden geverfd. Van de bewaarschool in de Hoven werd de buiten gevel op nieuw geverfd. In de hoogere burgerschool werd het scheikunde lokaal geverfd, en eveneens 40 stuks banken, terwijl in het aardrijkskundelokaal eene inrichting werd ge maakt voor het verschuifbaar ophangen der landkaarten. Een der kelders van de hoogere burgerschool werd afgestaan aan het distributiebureau voor bewaarplaats van aardappelen. Voor de scholen D en G werden groote kasten gemaakt tot berging van natuurkundige instrumenten. Ook werden voor school D (na verbouwing) 12 stel buitentrekjalouzieën gemaakt en aangebracht. De in het verslag over 1916 reeds gememoreerde verbouwing van school D kwam dit jaar tot uitvoering. De bekapping van het oostelijk zijgedeelte van de school werd afgenomen en op den bestaanden onder bouw werden drie nieuwe lokalen met gangen, por talen, privaten, urinoirs en kasten gebouwd, welke verbouwing ingevolge raadsbesluit van 13 Augustus

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 32