58 Bij de herstelling van het plafond in de tweede afdee- ling bleek dat de oude zoldering, bestaande uit moer- balken met daartusschen aangebrachte kinderbalkjes vroeger om niet na te gane redenen uit het gezicht was gewerkt, terwijl een nieuw plafond, hangende aan de moerbalken, was aangebracht. Dit hangende plafond werd uitgebroken en ofschoon de in het gezicht komende oorspronkelijke zoldering bestond uit eikenhout waarop een verfkorst aanwezig was, werd èn omdat de oude verfkorst niet zoodanig was te verwijderen dat een effen gelijkkleurige zoldering in het gezicht kon worden gewerkt, èn in het belang van de goede verlichting van de zaal, als het meest doelmatig geoordeeld, de oude zoldering in lichte kleur over te verven. Ook werd de steeds kleppende tochtende draaideur van het tochtportaal in de vestibule veranderd tot schuifdeur. Ingevolge raadsbesluit van 13 Augustus 1917 werd een leiding voor electrisch licht aangebracht in het lokaal van de 2e Afdeeling op het gemeentehuis. Bij raadsbesluit van 19 Maart 1917 werd de militie zaal aan het Kerkhof bestemd voor uitbreiding van het distributiebureau. Bovendien werden eenige kamers van het gebouw waarin de Raad van Beroep geves tigd is geweest, in gebruik gegeven aan de Brand- stoffencommissie en werden deze kamers ingevolge besluit van Burgemeester en Wethouders d.d. 9 Oct. 1917 op de minst kostbare wijze ingericht. Ingevolge raadsbesluit van 4 September 1917 werd overgegaan tot aanleggen van een leiding voor elec trisch licht in de lokalen in gebruik bij de politie. 59 Deze aanleg werd te meer noodzakelijk waar na 11 uur 's nachts de gastoevoer verminderd werd en bij de moeilijkheid aan het verkrijgen van petroleum verbon den, de petroleum-verlichting toch als onvoldoende werd geoordeeld. Door aankoop werd de gemeente eigenaresse van twee burgerwoonhuizen, Nos. 12 en 14 op de Groen markt, waarvan perceel No. 12 geschikt werd geoor deeld om na verbouwing te worden ingericht tot politiebureau. Bij raadsbesluit van 10 December 1917 werd over gegaan tot den aankoop van deze perceelen voor f 17000,waarop ongeveer f997,50 onkosten zouden komen. 6 November werd opdracht gegeven tot het opmaken van een plan van verbouwing. Bij het opmaken van dit verslag zijn de plannen tot verbouwing zoover gevorderd, dat deze door den Raad zijn goedgekeurd en zal eerstdaags hoogstwaar schijnlijk worden overgegaan tot den verbouw van dit pand. Op verzoek van eenige veehandelaren alhier werd voor de verbetering van de bestrating met rioleering op de veemarkt, het maken van een closetininrichting en het bouwen van een koelkamer, een crediet van f 1600,toegestaan. Herstraat werd een oppervlakte van 3210 M2. Ook werd bij deze gelegenheid, tusschen de staanplaatsen van het vee, de veemarkt beplant. Torens. Met de restauratie van den toren der R. Cath. Kerk

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 31