54 Verslag omtrent uitgevoerde grondwerken op een gedeelte van de 4e kloot van de Nieuwe Rijswaard, overeenkomstig het werkplan ter ver betering van landerijen. Na de reeds in het vorige verslag vermelde verbete ringen van het Zuid-Oostelijk deel van de 4e kloot van de Nieuwe Rijswaard, werd de grond voor zoover noodig in dit voorjaar gelijk gemaakt en daarna omgeploegd en bezaaid met haver, gras en klaverzaden. De gewassen groeiden zeer goed, terwijl de opbrengst, ruim 600 gulden van ruim 1 H A, een zeer goede opbrengst genoemd kan worden. De naweide werd na het oogsten der haver nog verpacht voor f 15,--. De opbrengst van dezen grond vóór de verbetering bedroeg over de laatste 3 jaren gemiddeld f 180,— per jaar, zoodat reeds het eerste jaar eene meerdere opbrengst van f 420,— werd verkregen. De kosten van bewerking, bemesting en bezaaiing waren f 125,zoodat de zuivere meerdere opbrengst f 295, bedroeg. Tengevolge van de vele andere werkzaamheden in de landerijen, het uitvoeren van kribwerken, het ver beteren van waterleidingen en beken en gebrek aan voldoende goede werkkrachten, werden dit jaar geen groote grondwerken ter hand genomen. Men bepaalde zich hoofdzakelijk tot kleine verbeteringen in de lande rijen, waarvoor weinig werkkrachten noodig waren. 55 B. Eigendommen en inrichtingen, bestemd voor den publieken dienst. Daartoe behooren 1. het gemeentehuis, 2. het kantorengebouw Lange Hofstraat No. 3. waarin gevestigd a. kantoor gemeentewerken, b. gemeentereiniging, c. gemeentelanderijen, d. controle belastingen. 3. het gebouw naast het gemeentehuis waarin a. kantoor distributiebureau, b. brandstoffencommissie. 4. de woning van den concierge van het gemeentehuis, 5. het gebouw aan het Kerkhof, bevattende de mili tiezaal, tevens lokaal voor publieke verkoopingen en verpachtingen, bij raadsbesluit van 19 Maart 1917 tevens bestemd als lokaal voor een afdeeling van het distributiebureau, het consultatielokaal van den gemeentegeneesheer en de woning van den tweeden bode, 6. de boterhal met bijbehoorend waaggebouw, 7. de vischmarkt, 8. de veemarkt aan de Havenstraat, 9. het Wijnhuis, waarin beneden het bureau van politie met de agentenwacht- en de arrestanten lokalen, alsmede het bureau van de Zutphensche Telefoonmaatschappij; op de eerste verdieping de lokalen van de Graafschapsche Oudheidkamer en op den zolder het archief van de politie, 10. de waag onder den Wijnhuistoren,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 29