Bijlage S. 8 1 op den hoek van de Dijkstraat en de Achterhoven. 1 tegenover den politiepost aan den Kanonsdijk. (Hierop is een vaste aanjager geplaatst). 1 in de Baankstraat, hoek Schoolstraat. 1 in de Baankstraat, tegenover de Achterhoven. 1 in de Dwarsstraat, tegenover de Akkerstraat. Behalve bovengenoemde vaste aanjagers is er nog een vaste aanjager op den Boompjeswal (bij de Spittaalstraat). In den vasten aanjager aan den Weg naar Laren bevinden zich dezelfde gereedschappen als die, welke in de slangenwagens aanwezig zijn. Op de waterleiding zijn 137 brandkranen gesteld, wier ligging in de straten is aangewezen door een merk in de straatlantaarns en door bordjes tegen de gevels of aan boomen, met nadere plaatsaanduiding. In het gemeentehuis bevinden zich drie brandkranen en in verschillende gemeentegebouwen Theofakkels tot directe hulp bij het uitbreken van brand. De woning van den generalen brandmeester en den opperbrandmeester der mechanische ladder, het poli tiebureau, de politiepost aan den Deventerweg en die in de Hoven, het pompstation der waterleiding, de stokerij der gasfabriek en de woning van den pijp- meester bij de slangenwagens der politie zijn aan het telephoonnet aangesloten. Daarenboven bestaat eene afzonderlijke telephoon- verbinding tusschen het politiebureau en de toren wacht. Bijlage S. 9 IV. Schouw en oefeningen. Overeenkomstig het bepaalde bij art. 14 van het Brandweerreglement had in Maart, Juli en October eene schouw over het materiëel plaats. Bij de in de maand Juli gehouden schouw werd tevens eene be proeving van het materiëel en eene oefening van het personeel gehouden. Na afloop van elke schouw werden de gebreken, welke in het materiëel ontdekt waren, onmiddellijk hersteld. V. Branden. Voor branden van eenige beteekenis bleef onze Gemeente gelukkig gespaard, terwijl het ons mocht gelukken, om alle schoorsteen- en binnenbranden spoedig te blusschen. Waar de oorzaak van brand in schoorsteenen blijk baar te wijten was aan daarin aanwezige houten balken, aan scheuren in het muurwerk enz. zijn in die schoorsteenen door de eigenaars verbeteringen gebracht volgens aanwijzingen van de directie der afdeeling Gemeentewerken. Het aantal branden bedroeg:

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 274