Bijlage S. 2 Burgemeester en Wethouders aan te wijzen Opper- brandmeesters. Den 30sten Januari 1917 werden deze drie leden door Burgemeester en Wethouders benoemd. Het zijn de heeren E. F. J. VAN BRUGGEN, O. J. NlJHOF en W. C. VAN DER STAAIJ. Bij besluit van Burgemeester en Wethouders van 13 Februari 1917 werd de heer J. GlMBERG tot secretaris benoemd. Door den Brandraad werd allereerst een concept reglement op den inwendigen dienst der Brandweer vastgesteld, bevattende tevens een huishoudelijk regle ment voor zijne vergaderingen, eene instructie voor den secretaris en ééne voor den bode. Dit reglement, door Burgemeester en Wethouders den 1 Juni 1917 goedgekeurd, trad 1 Juli 1917 inwer king, op welken datum het reglement van dienst van Februari 1901 verviel. De Brandraad kwam elf maal bijeen. In zijne ver gaderingen kwamen o.m. de volgende punten aan de orde: 1. Een nieuw alarmsysteem bij brand, omdat het bestaande verschillende gebreken heeft en daarom sinds lang niet meer voldoet. Deze kwestie hield de brandraad reeds in September 1916 bezig, die toen de heeren H. W. DOHNA, D. Schuitemaker en D. Stolp uitnoodigde een rapport saam te stellen over het meest practische en minst kostbare systeem eener brandalarmeering voor Zutphen. Bijlage S. 3 Deze heeren stelden zich in enkele gemeenten van nagenoeg gelijken omvang als Zutphen met de aldaar bestaande alarmeerinrichtingen op de hoogte en brach ten daarna aan ons een rapport uit, dat wij, nadat het door ons goedgekeurd was, ter kennisneming aan Burgemeester en Wethouders zonden. Deze wendden zich tot de directie der Zutphensche Telephoonmaat- schappij met verzoek, om hun aan de hand van dit rapport een uitgewerkt plan eener alarmeerinrichting te verstrekken met raming der kosten van aanleg, onderhoud en bediening. De directie heeft daarop bij schrijven van 4 Decem ber 1917 geadviseerd, om voorloopig niet tot de in stallatie eener zoodanige inrichting over te gaan, omdat in de tegenwoordige tijdsomstandigheden het meeste daarvoor benoodigde materiaal of niet of slechts in zeer kleine hoeveelheden te krijgen is en dan nog tegen buitengewoon hooge prijzen. Burgemeester en Wethouders hebben zich met dat advies vereenigd. indien betere tijden aanbreken, hopen wij daarom de kwestie eener noodzakelijk gebleken alarmeerin richting opnieuw aan de orde te 'stellen. 2. De watervoorziening bij brand. Onze aandacht werd vooral daarop gevestigd, toen in den afgeloopen zomer de watervoorziening door de waterleiding aanmerkelijk minder was dan ge woonlijk. Ook maakte de gasverlichting bij brand een onder werp van bespreking uit. Het toenemende gebruik van hout voor brandstof

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 271