48 zeer goed. De opbrengst aan pacht bedroeg f 1292,—. De uitgaven voor bemesting, bewerking en verkave ling bedroegen f 812,zoodat de zuivere opbrengst der pacht is geweest f 480,— of f 140,—'per H.A. Op een gedeelte van het terrein bij de gasfabriek en van den Laarmansheuvel werden aardappelen, boonen en haver geteeld met goede uitkomsten. Nog werd aan de erven A. J. Wensinck, bij raadsbesluit van 10 December, een strook bouwland langs den Weg naar Laren voor f 10,— per jaar verpacht. De 14 volkstuintjes aan den Warnsveldschen weg werden alle verhuurd a f 10,— per tuintje 's jaars. Het opgraven van sloten en greppen en het zoo noodig graven van nieuwe slooten en greppen, vond geregeld voortgang. In de weiden „de Kijfsdijken", „de Ruiterdijksche weiden", in de Berkelweiden en in de Zwartinkhorst werden over eene lengte van ruim 3800 M. slooten en greppen opgegraven en de uitge graven grond over het land verdeeld, of wel laagten daarmede opgehoogd. Met het Ioseggen van weiden werd geregeld voortgegaan met zeer goede resultaten de structuur van den grond werd zeer verbeterd. Op de stortplaats aan de Vijfmorgenstraat was gere geld 1 man werkzaam voor het verwerken van het aangevoerde puin en afval. De steenpuin werd op hoopen gebracht, om later voor verharding van toe gangen van drinkplaatsen voor vee, verharding van wegen, of voor kribwerken te worden gebruikt. De jonge peppels en wilgenboompjes langs de landerijen werden voor zooveel noodig gesnoeid. In de Kijfsdijken, Tigchelkuilen en langs de kleine 49 Moesmate werden jonge peppels geplant, te zamen 80 stuks. Van de bij inschrijving te verkoopen 90 peppels langs de Hoendernesterbeek was de hoogste inschrij ver H. B. Halbertsma te Grouw, n.l. voor de som van f 2267,Hem werd de koop gegund. Met het onderhoud van de doornenhagen langs de weilanden werd geregeld voortgegaan. Langs de Marschweide blokken nos. 44 en 45, langs het Hel bergen, de Hooge- en Lage Waard, de Kijfsdijken en Drittelwaard werden doornenhagen uitgehakt en inge bonden de afkomende doorns met bovenvermeld snoeihout werden publiek verkocht. De totale lengte van deze bewerkte hagen bedroeg 2150 M. De opbrengst der éénjarige twijg op de aan wassen tusschen de kribben op het Helbergen, was ongeveer gelijk aan die van het vorige jaar. De toegangswegen naar de landerijen, de uit- en overwegen in de verpachte weilanden, hooi- en strooi- sellanden werden geregeld geslecht en opgerond en, waar dit noodig bleek, met steenpuin en sintels verhard. De duikers in de landerijen, onder overwegen en keerdammen gelegen, werden voortdurend nagezien en onderhouden. Op verschillende plaatsen werden oude en versleten houten duikers vervangen door nieuwe cementen duikersnog werd een nieuwe cementen duiker gelegd in de laak op de uiterwaarden en in den dijk, gelegen langs de Rijswaard op het Helbergen. De houten bruggen over de beken en laken wer den voor zoover noodig geteerd. De afrikkingen langs de Marschweiden, de koewei den op het Helbergen, de Varkensweide en de

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 26