Bijlage R. 6 alsmede het artikel en de hoeveelheid daarop ver krijgbaar. 1 Alle kaarten worden nu nog per post toegezonden, vena s bij de broodkaarten is strenge controle mogelijk gebleken en kan hel distribuliebureau nu be schikken over volledige en juiste registas die door- loopend worden gecontroleerd. De winkeliers zijn verplicht telkens door het distri butiebureau toegezonden bekendmakingen welke bons geldig zijn, gedurende de geldigheid der daarin ge noemde bons, voor het publiek duidelijk leesbaar in hunne lokalen, waar aan het publiek wordt verkocht op te hangen. Deze bekendmakingen worden eveneens steeds ge publiceerd in de plaatselijke dagbladen. Enkele malen moesten wegens het niet nakomen der distnbutieregeling, bijvoorbeeld verkoop zonder bons, eemge winkeliers voor uitsluiting worden voor gedragen, waarna zij door Burgemeester en Wethou ders voor 1 a 2 maanden van den verkoop van alle regeeringsartikelen werden geschorst. Wijze van verstrekking van goederen aan de winkeliers. Winkeliers die in aanmerking wenschen te komen voor den verkoop van regeeringsartikelen zijn ver plicht, dit schriftelijk aan te vragen aan den Directeur van het Bureau. Door de controleurs werd onderzocht wie al dan met in aanmerking kwamen, en werden hiervan win- kelierslijsten aangelegd. Bijlage R. 7 Winkeliers die met den verkoop worden belast teekenen eene bindende verklaringborgstelling heeft niet plaats. Oorspronkelijk moesten deze winkeliers controleer bare klantenlijsten aanleggen, waarop de hoeveelheid der verstrekte beginvoorraad werd vermeld. Van de door den winkelier verkochte artikelen wor den de bons na afloop van den geldigheidsduur op geplakt ingeleverd; hij ontvangt dan volgbriefjes voor nieuwe voorraden, overeenkomende met de ingeleverde bons. Op deze volgbriefjes wordt vermeld datum van afgifte, naam en woonplaats van den winkelier, soort en hoeveelheid der aftegeven goederen, de winkeliers- prijs en de naam van den grossier van het betreffen de artikel. Betaling heeft plaats bij den aangegeven grossier. Nauwkeurig wordt thans geboekt hoeveelheid en soort der aan winkeliers ten verkoop verstrekte goe deren zoodat steeds gemakkelijk na te gaan is hoevee! een winkelier ontving, verkocht heeft, nog in voorraad heeft en nog in voorraad moet hebben. Geregelde controle wordt uitgeoefend door middel van steekproeven. Waar een en ander niet in orde werd bevonden en de winkelier zich niet behoorlijk kon verantwoorden, werd deze voor uitsluiting voorgedragen aan Burge meester en Wethouders. De invoering van dit bonnenstelsel, levert nog vele moeilijkheden op, maar bleek het eenige afdoende middel om fraude te voorkomen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 267