Bijlage Q. 2 Evenals in 1916 dank zij de gewaardeerde mede werking van het bestuur der Buiten-Societeit konden 12 der 16 verplichte openbare muziekuitvoeringen gegeven worden in de tent en den tuin dier Sociëteit. Bedoelde 12 concerten werden bezocht door 5122 betalende bezoekers. Blijkens het stijgend aantal bezoekers, vielen die concerten daar, vooral de op Zondagavonden gegevene, zeer in den smaak. In de niet aan de eischen eener goede acoustiek en anderszins voldoende muziektent op den Boompjes- wal werden gegeven 4 concerten. Ook in 1917 droeg het Bestuur der Buiten-Societeit wederom aan het corps op het spelen van een 6 tal concerten. In totaal werden dus in het tijdvak 12 Mei—16 September gegeven 22 concerten 200 nummers werden ten gehoore gebracht. Voor het hoofdzake lijk uit dilettanten bestaande corps is dit een niet gering te achten prestatie. Dat bij een zoo gefor ceerde werkzaamheid een enkel der laatsle concerten wel wat minder bevredigend en mat van uitvoering was, is bij een slechts 2 X Per week repeteeren niet onverklaarbaar. Desgevraagd verleende het Muziekcorps belangeloos zijn medewerking op eene propagandavergadering van de vereeniging „Onze Vloot". Ten benefice der leden van het corps werden ge geven 2 buitengewone Volksconcerten, in de Buiten- Societeit. Er is in de Commissie per 1 October 1917 een Bijlage Q. 3 vacature komen te ontstaan tengevolge van het ver trek van den Heer P. C. VAN ERKEL naar Leeuwarden. Behoudens deze vacature bleef de samenstelling der Commissie dezelfde, aangezien het aan de beurt van aftreding zijnde lid de heer M. J. DUSCH door den Raad werd herbenoemd. De samenwerking tusschen de Commissie en den Directeur-Kapelmeester is een zeer goede. De laatste verrijkte den muziek-catalogus door het arrangeeren van 2 Marschen en een Fantasie voor Harmonie-orkest. Behoudens een enkele uitzondering en afwijking, kon de Commissie tevreden zijn over den toestand van het corps en over den ijver, de ambitie en het gedrag der leden. De bezittingen der Vereeniging werden verzekerd. Door uiterst zuinig beheer verbeterde in 1917 de financieële toestand niet onbevredigend. Een uitkomst zou zijn het tot stand komen eener nieuwe Muziektent, tot den bouw waarvan de Com missie spoedig hoopt te kunnen overgaan. Namens de Commissie van Beheer N. TH. DEKKER, Voorzitter. O. W. VAN LAAR, Secretaris. ZUTPHEN, 23 Maart 1918. Aan den Raad der Gemeente ZUTPHEN.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 263