Bijlage N. 12 Januari 9 Februari Maart 20 April Mei 559i/2 juni 136 Juli 89 Augustus 16 Totaal 855 M3. In de wintermaanden worden de sproeiwagens ge bruikt voor het schoonspoelen van modderige straten. Graswieden. Het wegmaken van onkruid in straten en pleinen geschiedt nog steeds door middel van grasdoodend vocht. Dit praeparaat was echter bijna niet meer te bekomen. Gelukkig was het weder over het algemeen van dien aard, dat weinig gras tusschen de steenen te voorschijn kwam. Sneeuwruimen. In het afgeloopen jaar behoefde geen sneeuw geruimd te worden, zoodat daarvoor niets is uitgegeven. Putscheppen. Aan het schoonhouden der straatkolken wordt voort durende zorg besteed, Klachten werden niet vernomen, Bijlage N. 13 defecten of verstoppingen werden ten spoedigste door Gemeentewerken hersteld of in orde gemaakt. Het uitscheppen van zinkputjes voor particulieren blijft nog steeds toenemen, waardoor de reinheid van steegjes, achteruitgangen, grachtkanten en pomproosters zeer bevorderd wordt. Meestal toch weten de lieden, die anders deze putjes scheppen geen raad met de meestal kwalijk riekende stoffen, welke zij uit de putjes scheppen, waarom zij ze gewoonlijk op plaatsen, waar zulks niet geoorloofd is, neerwerpen. Men kan zich bij de Gemeentereiniging abonneeren, waardoor men zich een regelmatig scheppen verzekert en zich vrijwaart voor het in aanraking komen met de politie. Ophalen van slachtafval. Het vervoer van het slachtafval, dat door middel van ijzeren wisseltonnen geschiedt, blijft op dezelfde wijze geregeld. Door de tijdsomstandigheden kunnen echter niet voldoende tonnen worden aangemaakt en wordt tijdelijk van oude vaten gebruik gemaakt. Openbare urinoirs en privaten. Aan het schoonhouden der openbare urinoirs en privaten wordt steeds goede zorg besteed; zij worden echter meermalen ernstig Verontreinigd. Een gedeelte der urinoirs is ingericht met waterspoeling, het andere gedeelte met het torfitsysteem. De eerste blijven, wat reinheid en frischheid betreft, het beste voldoen. 251/2

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 234