Bijlage N. 10 den negenurigen arbeidsdag begon deze dienst in November een half uur later, zoodat ook daardoor een vervroegd eindigen werd tegengehouden. Aan het eind van het jaar stonden in het geheel uit 2988 tonnen. b. Beerputten. In het vorige jaar werden 181 beerputten met de pneumatische machine geledigd in de jaren 1910 1916 werden resp 106, 103, 111, 115, 139, 152 en 127 putten geledigd. Ten einde in de groote vraag naar beer te kunnen voorzien werden dit jaar 75 beerputten op verzoek van den reinigingsdienst geledigd, wat in dit geval gratis moest geschieden. Daardoor konden 265 M3. beer meer verkocht worden, met een opbrengst van f 1416.—. Verzameling van asch en vuil. De verzameling van asch en vuil geschiedt, evenals te voren, nog steeds om den anderen dag en in den voormiddag. De hoeveelheden vuilnis, op een dag opgehaald, varieerden in de verschillende jaargetijden zeer de grootste hoeveelheid 33 kub. meter werd verzameld op 5 April en de kleinste hoeveelheid 10 kub. meter op 14 Augustus. Met ingang van November werd begonnen met het afzonderlijk verzamelen der aardappelschillen, groenten- Bijlage N. 11 en keukenafval. Daartoe waren aan alle vuilniswagens afzonderlijke bakken bevestigd. Aan de ingezetenen was bij circulaire de medewerking verzocht en bleek dit verzoek goeden ingang te vinden. Vrij goed wer den de schillen in afzonderlijke mandjes of bakjes aangeboden, zoodat geregeld ongeveer een kubieke meter schillen enz. werden verzameld. Deze afvalpro ducten werden op de mestbergplaats zoo noodig ge reinigd, daarna gekookt en als voeder gebruikt voor een twintigtal varkens. Straatreiniging. In den veegdienst kwam geen verandering. De veegmachine kon ook dezen zomer niet zooveel ge bruikt worden als wel wenschelijk was, aangezien gebrek aan piasava belette de borstels een voldoend aantal keeren te doen vernieuwen. Er werd dit jaar slechts gedurende 135 uren met de machine geveegd, waarbij 205 kub. meter veegvuil verzameld werd. Getracht werd, om met behulp van de straatvegers de hierdoor ontstane onreinheid der straten te vermin deren, doch het effect van het machinaal vegen is op deze wijze niet te bereiken. Het aantal vegers is bovendien niet toereikend, om de machine te vervangen. Sproeien. In den loop van dit jaar werden de volgende hoe veelheden water verbruikt

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 233