Bijlage N. 4 Het aanstellen van geschikte werkkrachten zal niet zoo vlot gaan, omdat het meerendeel der jongere personen, thans nog in dienst is. Zoolang wordt door losse werklieden in den dienst voorzien. Inrichtingen. Alle inrichtingen werden zoo goed mogelijk onder houden of hersteld. De bestrating der mestbergplaats begint hier en daar weder slecht te worden, wat voor de zwaar geladen wagens nadeelig is. De oude hooiberg werd in het najaar ingericht tot varkensstal. De palen werden weggenomen, de kap op houten stuften geplaatst, de zijkanten met planken en aarden wallen dichtgemaakt en het inwendige in hokken verdeeld, zoodat de aldus ontstane ruimte thans onderdak biedt voor een twintigtal varkens. Deze varkens worden gevoed met de verzamelde aard appelschillen, groenten-, keuken- en slachtafval. De warmwatervoorziening in de tonnenwaschloods begint groote gebreken te vertoonen, waardoor voor ziening voor den volgenden winter noodig zal zijn. De tweedehandsstoomketel, in 1907 voor dit doel aangeschaft, is vrijwel op, waardoor hij veel brand stof vordert en het waschwater eerst zeer laat eenige voldoende warmte verkrijgt. Bovendien is geen vol doende stoom meer te verkrijgen voor het ontdooien van bevroren tonnen. Bijlage N. 5 Materieel. Het in eigen beheer schilderen en herstellen van het materieel, blijft uitstekend voldoen en is zoowel ten opzichte van de kosten als voor het behoud der voorwerpen van groote waarde. Het materieel bestond aan het eind van dit jaar uit 5 vierwielige vuilniswagens, 5 ijzeren tonnenwagens, 1 veegmachine, 3 vierwielige modderwagens, 1 gierkar, 2 sproeiwagens, 2 startkarren, 1 lange wagen, 6 vierwielige beertenders (inhoud 1500 L.) 2 1000 L.) 1 motorluchtpomp, 3 pneumatische beertenders, 1 slangenwagen, 5 ijzeren handveegkarren, 7 groote en kleine kruiwagens, 1 sproeikarretje voor grasdooden, 1 slagerstonnenwagen, 1 houten- en 1 ijzeren sneeuwploeg. Een der sproeiwagens werd met asbest bekleed en de sproeikoppen afgenomen, teneinde te dienen als warmwaterwagen. Op de gasfabriek is in den schoor steen eene inrichting gemaakt, waardoor leidingwater in een hooggesteld reservoir tot 80, 90 soms 100°,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 230