Bijlage N. 2 Werklieden. Het werklieden personeel bestond op 31 December 1917 uit: 13 reinigers, 7 voerlieden, 1 hoefsmid-bankwerker, 1 schilder, 1 timmerman en 3 jeugdige werklieden. Naar behoefte wordt door losse arbeiders in meer dere werkzaamheden voorzien. Eenmaal moest wegens nalatigheid een tweetal werk lieden een kleine boete worden opgelegd. Door opkomst onder de wapenen van een werkman, was de post „Uitkeering volgens het werklieden reglement dit jaar weder niet toereikend. Er weid volgens bedoeld reglement uitgekeerd: voor verlofdagen f 255.67 vrij wegens familieomstandigheden en militieplicht 542.081/2 ziekte en ongevallen 425.89 Totaal f 1223.641/2 Aan de werklieden werd dit jaar verstrekt 1 manchesterjas, 2 blauwe kielen en broeken, 1 zomerpet, 1 winterpet en 3 linnen sloven aan enkelen bovendien nog wanten en klomplaarzen. Bijlage N. 3 Door gebrek aan de gebruikelijke stof voor de winterjassen werd dit jaar voor dit doel weder van manchester gebruik gemaakt. Wel is waar was deze stof duurder, doch de jassen voldoen uitstekend. Zij houden veel langer vocht tegen en vormen zoodoende een welkome beschutting tegen den regen, waaraan vooral de werklieden bij den reinigingsdienst zijn blootgesteld. Want, hoe het weder ook zijn moge, de arbeid kan niet worden onderbroken deze kan zelfs bij regen vooral bij den veegdienst belangrijk vermeerderen. Het dragen van dienstkleeding werkt bovendien op het plichtsgevoel van den werkman en kan daardoor mede een goede en correcte uitvoering van den arbeid bevorderen. In de raadsvergadering van 1 October werd beslo ten tot invoering van den negenurigen arbeidsdag en werden de aanvangsloonen met 3J/3 cent per uur verhoogd. In de laatste jaren was de dienst reeds vrijwel tot het uiterste belast, wat het personeel en de paarden betreft, zoodat de vermindering van den arbeidstijd met zes uur per week uitbreiding van werklieden en paarden noodzakelijk maakte. Den 30en October werd dan ook door Burge meester en Wethouders, op voorstel van de Commis sie van Bijstand besloten, het getal paarden met twee en het aantal werklieden met acht uit te breiden. Zoodra de daarvoor noodzakelijke uitbreiding van het stalgebouw gereed is, zal dit besluit worden uitge voerd, wat de paarden betreft.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 229