Bijlage L. 58 zetten en wel ongeveer 3 Meter. Daartoe werden in de machinekamer 2 kelders gemaakt, waarin de centri- fugaalpompen werden geplaatst, zoodat deze ongeveer 3 Meter lager kwamen te staan dan oorspronkelijk. Tegelijkertijd werden de leidingen naar de filters zoodanig gewijzigd, dat zoowel met de ééne als met de andere pomp gepompt kon worden op beide filters, zonder dat te groot drukverlies plaats had. Een gevolg hiervan was, dat daarna steeds voldoende water op het filter kon worden gehouden. De centrifugaalpompen blijven in hun nieuwen stand uitstekend voldoen, terwijl ook bij reeds zeer hoogen waterstand gebleken is, dat de gemaakte kelders waterdicht zijn. Terrein. Het terrein werd in goeden staat gehouden. De toegangshekken zullen het volgende jaar vernieuwd moeten worden. Drogenapstoren en reservoir. Deze verkeeren in goeden staat. Het waterverbruik liet dit jaar nog niet toe, het reservoir inwendig schoon te maken. Maatregelen worden getroffen om zulks het volgende jaar te doen, en dan een inrichting te maken, waardoor het minder bezwaarlijk zal zijn, het reservoir te reinigen. De waferstandsaanwijzer werkte vrij goed. Storingen waren hoofdzakelijk toe te schrijven aan gebreken van de geleidingsdraden. Bijlage L. 59 Buizennet, brandkranen en afsluiters. Deze verkeeren in goeden staat. Lekkages van eenige beteekenis kwamen niet voor. Waar zulks noodig was, werd af en toe gespuid. De brandkranen en afsluiters werden alle goed nagezien en in orde gehouden. Uitbreiding had niet plaats. Hoedanigheid van het water. In het begin van het jaar werd door een waterver bruiker aan den Jacob Damsingel, een monster water op het bureau gebracht, waarin een beestje zich be vond, dat door hem met water uit een kraan der waterleiding was getapt. Ook werd vernomen dat een andere waterverbruiker aldaar hetzelfde had gevonden. Daar het beestje dood was, kon niet worden vast gesteld wat het was. Na veel moeite gelukte het eindelijk een levend exemplaar te bemachtigen, en bleek het te zijn een Asellus Aquaticus. Bij afspuiïng van de leiding daar ter plaatse werden meerdere exemplaren gevonden, waarom werd overgegaan de leiding gedeeltelijk op te breken en na te zien, waarbij echter niets werd gevonden. Bij afspuien op andere plaatsen in de Gemeente werd dit beestje nergens aangetroffen. Later in het jaar werd het nog een keer aangetroffen door een bewoner van de Bornhovestraat en een op de Zaad- markt, doch bij spuien daar ter plaatse werden geen meerdere exemplaren aangetroffen. In verband hiermede werd het geheele buizennet

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 217