Bijlage L. 56 De cenfrifugaalpompen blijven goed werken. Tenge volge van hef minder snel toevloeien van het water naar de verzamelput, en bij het overgaan van het eene filter naar het andere, moest meermalen extra op het filter gepompt worden. Begin Juni liet het zich, mede in het verband met het groote waterverbruik, aanzien, dat, wanneer geen maatregelen werden getroffen om meer water op het Uter te krijgen, er storing in de waterlevering zou omen. Onmiddellijk werden pogingen aangewend om een locomobile te huren, teneinde daarmede één er cenfrifugaalpompen te drijven, die ongeveer 3 Meter ager, onmiddellijk op de hevelleiding geplaatst zou worden. Door verschillende omstandigheden kon deze locomobile eerst op 20 Juni in gebruik worden genomen Hoewel 5 dagen te laaf, is hierdoor toch voorkomen af na dien datum storing in de waterlevering onder vonden werd. Op Zaterdag 16 Juni toch waren de filters droog en de remwaterkelder bijna leeg. Tegen 4 uur stond het water in het hoogreservoir op laagwaterpeil, en werd het reservoir afgesloten, om nog eenige reserve te houden, en werd met Iangzamen gang van de machine naar de stad gepompt. De druk was toen volgens den manometer 4 a 6 Meter aan het pompstation, en was vooral uit hooggelegen kranen geen water te krijgen. mstreeks 5 uur was ook de reinwaterkelder leeg& en werd de machine tot 6 uur stop gezet. Op dat uur wer e machine weder in gang gezet, eerst langzaam, a er op gewonen gang, en kon verder de stad van water worden voorzien. Bijlage L. 57 De locomobile bleef tot 16 September in gebruik en deed gedurende 832 uren dienst. Zooals hiervoor gezegd, werden in dien tijd verstookt 33840 K.G. kolen of per uur gemiddeld 40,9 K.G. Tegen 52561/4 uren pompen naar de stad, werd gedurende 4679l/2 uur op het filter gepompt, met inbegrip van de uren van de locomobile. De firma Doorgeest te Amsterdam, bleef met het schoonmaken van de ketels belast. Ook de machines zullen zoo mogelijk het volgende jaar geverfd worden. Filters en bronnen. De filters werden goed in orde gehouden, en op tijd schoongemaakt en van nieuw zand voorzien. Zooveel mogelijk werd op filter No. 1 gewerkt, omreden het waterverlies op filter No. 2 zeer groot blijft. De twee in 1913 in gebruik genomen putten blijven goed voldoen. De in 1909 in gebruik genomen putten gaan in wateropbrengst achteruit, en zullen het volgend jaar maatregelen beraamd moeten worden, om daarin te voorzien. Dit jaar werd niet tot verandering over gegaan, met het oog op de vele bezigheden, welke de verplaatsing van de cenfrifugaalpompen mede brachten. Nadat gebleken was, na het in gebruik nemen van de locomobile, dat de wateropbrengst steeg, wanneer direct op de hevelleiding gepompt werd, werd besloten de cenfrifugaalpompen in de machinekamer lager te

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 216