Bijlage L. 16 Naphtalineverstoppingen kwamen niet voor. Ook dit jaar kwamen herhaaldelijk lekkages voor op dwars- en langsnaden van gashouder III, welke door het aanbrengen van ijzeren platen werden gedicht. Een grondig herstel van dezen gashouder blijft noodig. III. Ovens. In het afgeloopen jaar werden geen ovens uitge broken of vernieuwd. De retorten en de generatoren werden alle goed nagezien, en, voor zooveel noodig, in orde gemaakt. De deksels met watersluiting blijven goed voldoen. Tengevolge van het gebruiken van een grootere hoeveelheid Duitsche dan Engelsche kolen, werd van slakvorming weer veel meer last ondervonden. Op 31 December waren beschikbaar 7 ovens met 63 retorten. Op dien datum hadden Oven No. I 905 vuurdagen. II 446 III - IV 1388 V 771 VI 1491 VII 561 IV. Cokesgasinrichting. De vuurvaste voering in den generator verkeert in goeden staat, evenals de in dit jaar aangebrachte rooster. De blowers werden afwisselend gebruikt en werkten evenals het toestel uitstekend. Bijlage L. 17 V. Condensatie en Zuivering. De condensatie en zuiveringstoestellen werden, voor zooverre daarvan dubbele toestellen aanwezig zijn, afwisselend gebruikt. Zij verkeeren in goeden staat. Het gas kon steeds voldoende gekoeld en gezuiverd worden. Nieuwe zuiveringsmassa werd ontvangen, doch nog niet in gebruik genomen. De inrichting om de lucht uit de kisten te verwij deren blijft goed voldoen. VI. Kolenlosinrichting. De geheele inrichting werd behoorlijk onderhouden. De weeginrichtingen werkten naar behooren. Het anker van den hefmotor werd hersteld bij de N. V. Electrotechnische Industrie te Slikkerveer, bij welke fabriek tevens een reserve anker werd besteld. VII. Stoomketels. Met het stoken van cokes en bries werd doorge gaan, en blijft dit goed voldoen. Evenals in de gene ratoren werd meer last ondervonden van slakken ten gevolge van het grootere gebruik van Duitsche kolen. De ketels verkeeren in goeden staat. De oververhitter van ketel No. 2 werd nog niet hersteld. De firma Doorgeest te Amsterdam bleef met het schoonmaken van de ketels belast.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 196