Bijlage K. 2 ballon, die 8 Mei uit een Zeppelin is neergekomen bij het Meddler onder Vorden. Het Museum heeft deze en de andere geschenken met dank aanvaard het is aangenaam te merken, dat er belangstelling is voor den bloei van het Wijnhuis. Er werden 7 tentoonstellingen gehouden, waarvan sommige zeer druk werden bezocht. Behalve een gedrukte catalogus heett het Museum nu ook een kaartcatalogus, waar de nieuwe aanwinsten direct kunnen worden ingevoegd. 30 October werd de Heer MOLENAAR benoemd in plaats van Mr. SöLNER, die tengevolge van zijn aftre den als Wethouder opgehouden had lid der Museum- Commissie te zijn. Herbenoemd werden door den Raad Mejuffrouw VAN ALPHEN en door „Zutphen Vooruit" Jonkvrouwe Engelen. De kas sluit met een batig saldo van f 95,71, de uitgaven waren f ö20,741/2, de ontvangsten f 716,451/2; In 1916 bedroegen de uitgaven f 735,51 en de ont vangsten f 795,601/2. Evenals de vorige jaren werd er een gemeente-subsidie van f 500,— toegezegd, die onmisbaar is voor het instandhouden van het Museum. De concierge, D. D. CROESE (sinds dien overleden) gaf alle mogelijke redenen tot tevredenheid. Daar hij in Februari eenigen tijd ongesteld was, moest het Museum een paar dagen worden gesloten, tot de hulpconcierge, J. NlEUWBURQ, was aangesteld. De Commissie van Beheer, D. MOLENAAR, Voorzitter. C. ENGELEN, Secretaresse. Bijlage K. 3 Lijst van aanwinsten over het jaar 1917. AMBACHTEN en BEDRIJVEN. 1. Information en conditiën voor den dilligencedienst op verschillende steden, waaronder Zutphen; gedrukt bij W. en A. Visser, Zwolle; 1838. Geschenk van den Heer M. J. Mulders te Zutphen. BOEKWERKEN. 2. Wandelingen door Zutphen, door H. M. Werner, uitg. Het Huis Oud en Nieuw, 1913. Geschenk van den Heer H. M. Werner te De Steeg. 3. Afscheidsrede van A. E. Zimmerman, Burgemeester van Zutphen, uitg. naaml. drukkerij en uitg. Mij., voorh. firma J. H. A. Wansleven Zn., Zutphen, 1917. Geschenk van de fa J. H. A. Wansleven Zn. te Zutphen. 4. Liber aureus, handschrift op perkament voor ker kelijk gebruik, einde 15e eeuw. Beschreven in: Archief van het aartsbisdom Utrecht, 1880, door H. van de Wetering; Catalogus der nat. tentoonstelling van oude kerkelijke kunst te 's-Herto- genbosch 1913 (No. 312); Nieuwe Rotterdamsche Courant 23 April 1917; afgebeeld bij Van IJsendijck, Documents classé. In bruikleen van de R. K. Gemeente te Zutphen. 5. Beknopte geschiedkundige plaatselijke beschrijving van de stad Zutphen en hare bevallige omstreken, door H. N. van Til, uitg. W. C. Wansleven, Zutphen, 1830. Geschenk van Mejuffrouw J.J. Kramer te 's-Gravenhage. 6. Reformatie der landrechten, gebruiken en gewoonten der Graafschap Zutphen, uitg. Jan Jansen, Arnhem, 1604. Geschenk van den Heer M. J. Mulders te Zutphen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 185