Bijlage J. 2 Het gedrag van de leerlingen was zeer goed, ver zuimen kwamen bijna niet voor. Van de 44 leerlingen, die den cursus volgden, was er 1 gehuisvest bij zijn ouders in de stad; 5 genoten kost en inwoning bij ingezetenen en 38 reisden dage- Jijks per trein, tram of rijwiel heen en terug. Eén leerling genoot een beurs en werd kosteloos tot de school toegelaten. Met de tweede klasse werden excursies gemaakt naar Brummen, Arnhem en omstreken, Wageningen, Terwolde, Johannahoeve te Oosterbeek en naar de Lijmers. Een tweedaagsche excursie naar Friesland zal nog plaats vinden. Herhaaldelijk werden landbouwbedrijven in de om geving der stad, ook de zuivelfabriek te Eefde, be zocht, alsmede de militaire paardenstallen, de groote magazijnen in landbouwwerktuigen hier ter stede en den Proeftuin. In den tuin, behoorende bij de school, ontvingen de leerlingen der tweede klasse practisch onderricht in het snoeien en in de behandeling van boomen en struiken. Het mondeling overgangs-examen had evenals het eind-examen plaats op 28 Maart 1918. Onvoorwaardelijk werden bevorderd 16 leerlingen, voorwaardelijk 2 terwijl 3 leerlingen niet bevorderd werden. Aan 22 leerlingen werd een diploma uitgereikt, 1 leerling werd afgewezen. De gebouwen en het meubilair verkeeren in goeden staat. Bijlage K. VERSLAG over den toestand van het MUSEUM in het Wijnhuis te Zutphen, over het jaar 1917. Dit jaar kan men tevreden zijn over het Museum- bezoek, sedert 1909 bedroeg het getal bezoekers niet over de 2000. Over 1917 konden 2051 entrée's worden geboekt, waaronder 1291 betalende en 760 niet beta lende; in 1916 kwamen daarentegen 1828 bezoekers, waaronder 1198 betalende en 630 niet betalende. Leerlingen van verscheiden scholen bezochten met hun onderwijzer het Museum. Evenals andere jaren werden er meermalen inlich tingen gevraagd over prenten of voorwerpen; ook werden op aanvraag eenige reproducties van fotogra- fiën gemaakt. Het Museum kon slechts weinig aankoopen, maar er zijn verscheiden voorwerpen ten geschenke ont vangen of in bruikleen afgestaan. De aanwinsten zijn in een hier achter gevoegde lijst nader omschreven. Van Mejuffrouw J. J. KRAMER te 's-Gravenhage ontving het Museum als geschenk een mooie collectie voor werpen, die betrekking hebben op Zutphen o. a. portretten van Zutphenaren en 3 waterverfteekeningen van Spies. De Roomsch Katholieke Gemeente stond in bruikleen af een kerkelijk Handschrift en van den Burgemeester van Vorden werden 2 zegelstempels uit den Franschen tijd ontvangen, benevens een papieren

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 184