30 zakelijke besparing op gasverbruik. De Raad besloot in de vergadering van 13 Augustus 1917 deze verordening te wijzigen, terwijl in de raadsvergadering van 5 No vember 1917, naar aanleiding van ingeko men adressen, werd besloten deze verorde ning wederom te wijzigen. 5 Nov. Naar aanleiding van een voorstel van de raadsleden, de heeren Dekker, Wijers en Mulders, werd besloten Burgemeester en Wethouders een blanco crediet te verleenen om gedurende den winter een toeslag te geven op den petroleumprijs, terwijl op voorstel van het raadslid den heer van der Weerdt de raad besloot dezen toeslag te bepalen op 22 ct. per Liter. Besloten werd Burgemeester en Wethou ders te machtigen tot verkoop van warm water aan ingezetenen der gemeente tegen een prijs zooveel mogelijk gelijk aan den kosten den prijs. Besloten werd tot verpachting voor het seizoen 1918 van kleine perceelen grond ter grootte van 2 Are gelegen op het Leeuwerikveld en op gedeelten van de Ingeloste Koppelen, van den Laarmansheu vel en van de Tigchelkuilen tegen een pachtsom van f 2.- per Are voor ver meerdering van voedsel voor menschelijk gebruik. 10 Dec. Naar aanleiding van een ingekomen 31 besluit van Gedeputeerde Staten van Gel derland werd besloten dat College te be richten, dat de Raad geen bezwaar maakte tegen herziening van de jaarwedden van den Burgemeester, de Wethouders, den Secretaris en den Ontvanger, bij bedoeld besluit nader uitgewerkt. 10 Dec. In verband met de plannen tot stichting van een nieuw politiebureau besloot de Raad tot aankoop van de perceelen 12 en 14 aan de Groenmarkt. Besloten werd de schenking, welke de gemeente was gemaakt door de Commissie voor de Muziekschool, ter somme van het werkelijk bedrag, ter beschikking te stellen van de vereeniging tot beheer van een muziekcorps en haar een renteloos voor schot ad f 1000.of zooveel minder als de kosten na aftrek van het bedrag der schenking zullen beloopen te verstrekken een en ander voor het maken of aankoopen van een muziektent. Besloten werd de inkomsten uit een der Stads Doctorale Praebenden, voor den tijd van 3 jaren, ingaande 11 November 1917 te begeven aan den heer D. M. Levy, Med. student te Groningen. Besloten werd tot herziening van de jaarwedden van Directeur en leeraren aan de Burgeravond- en aan de Gemeentelijke Teekenschool.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 17