28 januari 1917 besloot de Raad het tijdvak waarover aan de ambtenaren der gemeente een duurtetoeslag was toegekend, te ver lengen tot 30 Juni d. a. v. Het bedrag van dien toeslag, dat aanvankelijk per week was gesteld op f 1.voor gehuwden, 20 cent voor het eerste en 15 ct. voor'elk volgend kind, werd toen per week bepaald voor gehuwden op f 1.— 30 ct. voor het eerste en 20 ct. voor elk volgend kind voor ongehuwden op 50 ct. per week. Den 2 Juli besloot de Raad den termijn waarvoor deze regeling gold (30 Juni) te verlengen tot 30 September 1917. Vervolgens werd in de vergadering van 4 September beslo ten dat na 30 September 1917 de duurte toeslag slechts zou worden bestendigd voor die ambtenaren wier salaris 20 Augustus 1917 aan eene herziening werd onderwor pen of vóór 1 Januari 1918 alsnog aan eene herziening zou worden onderworpen met uitzondering van de onderwijzers bij het openbaar lager onderwijs en met dien ver stande dat het uit te keeren bedrag gelijk zou zijn aan het verschil tusschen den toe slag waarop zij recht zouden hebben inge volge de regeling van den duurtetoeslag, laatstelijk bestendigd den 2 Juli 1917 en het bedrag der hun toegekende salarisverhoo- ging, terwijl aan hen wier salaris reeds aan eene herziening was onderworpen doch 29 wien geene verhooging werd toegekend, het volle bedrag van den duurtetoeslag zou worden uitgekeerd en de uitkeering aan hen wier salaris nog niet aan eene herzie ning is onderworpen, zou worden opge schort totdat omtrent die herziening eene beslissing zal zijn genomen. 1 October. Besloten werd de salarissen van de leeraren aan de H. B. S. te herzien en te verhoogen. Besloten werd Burgemeester en Wethou ders een blanco crediet toe te staan tot het verleenen van een bijslag op den prijs van melk voor zieken, zwakken en kinderen. Besloten werd eene electrische nood- straatverlichting in te voeren. 5 Nov. Besloten werd Burgemeester en Wethou ders te machtigen de Kroon te verzoeken de bezoldiging van den Commissaris van Politie ie herzien. Besloten werd tot herziening van de sala rissen van het politiepersoneel. Besloten werd de salarissen van verschil lende gemeenteambtenaren wier salarissen nog niet in behandeling waren geweest te herzien. In de raadsvergadering van 11 Dec. 1916 werd vastgesteld eene verordening tot tijdelijke verhooging van den prijs van het gas. In de praktijk bleek, dat deze veror dening niet voldoende leidde tot de nood-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 16