Bijlage I. Ouders en Ver zorgers. Woon plaats. Verzuim en Gedrag. Werk zaam heden. De werkkring van de ouders en verzorgers is 73 zijn ambachtslieden, 9 winkeliers of kooplieden, 3 bouwkundigen, 14 ambtenaren, 10 landbouwers of arbeiders, 1 koetsier, 8 zonder beroep of de moeder weduwe. Van buiten Zutphen komen 54 leerlingen n.l. 7 uit Brummen, 2 uit Diepenheim, 2 uit Goor, 19 uit Gorssel, 3 uit Hengelo, 1 uit Laren, 4 uit Lochem, 1 uit Markelo, 2 uit Ruurlo, 1 uit Voorst, 2 uit Vorden, 9 uit Warnsveld en 1 uit Doetinchem. Het gedrag is in 't algemeen gunstig te noemen. Wegens den ongewonen treinenloop komen enkele leerlingen wat later en moeten anderen weer vroeger weg dan wenschelijk is. Door tusschen de lessen te laten doorwerken en door meer huiswerk te geven wordt getracht in dit euvel zoo goed mogelijk te voorzien. De lessen voor behangen en stoffeeren zijn, ook genoodzaakt door den treinenloop, op 2 lessen van 4- -71/'s, uur gebracht. Voor godsdienstplichten en catechisaties wordt ge regeld vrij gegeven. Er zijn dit jaar diverse meubelen gemaakt ten be hoeve der nieuwe vakschool voor meisjes. Met het afverven van het inwendige van het gebouw wordt geregeld voortgegaan. Met het buitenverfwerk is opnieuw begonnen. Een lokaal dat in den laatsten tijd voor magazijn in gebruik was, is ingericht voor het onderwijs aan de electriciens. Het laat zich aanzien dat dit lokaal binnen afzien- Bijlage I. 5 baren tijd wel te klein zal zijn, omdat verwacht mag worden dat het aantal leerlingen van die afdeeling zich sterk zal uitbreiden. Enkele werktuigen voor de electriciens-cursus zijn aan de school vervaardigd, maar aan een instrument makersdraaibank en eene boormachine is alsnog groote behoefte. Wegens de abnormaal hooge prijzen moest er evenwel van afgezien worden om deze thans aan te schaffen. De andere meerder noodige gereedschappen en mate rialen voor deze afdeeling konden in vergelijking met de bestaande prijsnoteeringen voor belangrijk lager bedrag aangeschaft worden. De werktuigen in de bankwerkerij tot heden ge dreven door een oliemotor, worden nu bewogen door middel van electromotoren. Er is n.l. aansluiting verkregen met het kabelnet van de gemeente, daardoor was de dynamo overbodig geworden en is deze voor de getaxeerde waarde van de hand gedaan. Een begin is gemaakt met de gasverlichting te ver vangen door een electrische. Door de leerlingen metselaars is aangevangen met het maken van een gebouwtje voor het aanwezige stoomketeltje en stoommachinetje. Het hooger optrekken van een paar schoorsteenen boven de smederij en andere kleine herstellingen wer den eveneens door deze leerlingen uitgevoerd. Tentoon- p>e tentoonstelling van werkstukken en teekeningen stelling. en voorwerpen VOor de verloting, die dit jaar gehou den werd, mocht zich in een druk bezoek verheugen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 167