5-> Bijlage I. Leer lingen. Inschrij ving nieuwe leer lingen. De leeraar E. Vis is met verlof uit den militairen dienst en weer als leeraar in functie getreden. Na daartoe gedane oproeping van sollicitanten voor de betrekking van leeraar in de electrotechniek, is met goedkeuring van Z.Exc. den Minister van B. Z. en met ingang van 1 Augustus 1917 tot tijdelijk leer aar benoemd, de heer M.J. DE Bruin uit 'sGravenhage Op het einde van Maart zijn met een diploma van de school vertrokken de. volgende leerlingen G. H. Stokreef, j. Slot, g. h. Lammers, D. j. Jansen, a. ter Braak, H. j. Kloosterboer, J. EENINK, J. H. SCHOLTEN, timmerlieden. H. Dijkstra, J.Jansen, H. c. Bertram, l. Klaver a. J. H. Jolink, P. G. j. Hekkelman, smeden- bankwerkers. G. J. Mulder, B. Assink, J. Oerlemans, meubel makers en J. A. Greuten, schilder. Zij ontvingen weer de meest noodige gereedschappen ten geschenke. Velen hadden reeds voor het verlaten van de school een patroon gevonden en de anderen korten tijd daarna. Van de 57 leerlingen die zich aanmeldden zijn 24 toegelaten zonder examen, 1 is niet opgekomen en 27 werden na voldoend afgelegd examen toegelaten-5 moesten wegens onvoldoende kennis worden afgewezen. In t geheel zijn dus 51 nieuwe leerlingen aange nomen. Van deze waren 13 voor de afdeeling tim meren, 3 voor meubelmaken, 24 voor smeden-bank werkers, 3 voor verven, 1 voor metselaar, 2 voor behangen en stoffeeren en 5 voor electricien. 335" Bijlage 1. Tusschen- tijds ver trokken leerlin gen. Op het einde van het jaar 1917 aan wezig. Leeftijd van de leer lingen. Ook in dit jaar verlieten weer leerlingen de school voordat zij den volledigen cursus hadden doorloopen, n.l. 3 om verandering van woonplaats, 3 om verande ring van beroep, 3 om vader behulpzaam te zijn, 3 wegens voortdurende ziekte, 3 wegens huiselijke om standigheden, 4 in verband met te weinig aanleg, 1 wegens financiëele omstandigheden, 1 omdat hij niet bevorderd werd, 1 om andere redenen, te zamen 22. Op het einde van het jaar waren aanwezig: 14 leer lingen in de le klasse van de afdeeling timmeren, 8 in de 2e en 10 in de 3e klasse. 3 leerlingen in de le klasse van de afdeeling meubelmaken, 4 in de 2e en 2 in de 3e klasse. 25 leerlingen in de le klasse van de afdeeling smeden-bankwerken, 17 in de 2e en 7 in de 3e klasse. 3 leerlingen in de le klasse van de afdeeling verven, 2 in de 2e en 4 in de 3e klasse. 1 leerling in de le klasse van de afdeeling metselen, 4 in de 2e en 1 in de 3e klasse. 2 leerlingen in de le klasse van de afdeeling behangen en stoffeeren, 2 in de 2e, 2 in de 3e en 2 in de 4e klasse. Van de 5 leerlingen die in de le klasse zijn van de af deeling electriciens, zijn er 4 die ruim 2 jaar in de afdeeling smeden-bankwerkers hebben gewerkt en 1 die op het einde van Maart het diploma van die af deeling ontving. In het geheel waren er dus 118 leerlingen. Deze leerlingen hadden een leeftijd als volgt: 12 van 12 en 13 jaar, 66 van 14 en 15 jaar, 29 van 16 en 17 jaar en 11 van 18 jaar en ouder. Q?L;

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 166