26 en hoeveel, en tevens eene berekening hoeveel dat van de gemeentefinanciën zal eischen, besloot de Raad tot algemeene herziening van de salarissen van het perso neel bij het Openbaar Lager Onderwijs, met uitzondering der herhalingsscholen en tot herziening van de salarissen van de vakon derwijzeressen voor de nuttige handwerken. 20 Aug. In de vergadering van 6 November 1916 werd eene raadscommissie benoemd om te onderzoeken of en in hoever salarisverbete ring van secretarie ambtenaren en daarmede gelijk te stellen bureau- en technische amb tenaren in dienst van de gemeente noodig en mogelijk zijn zou. Naar aanleiding van het uitgebrachte rapport besloot de Raad tot herziening van de salarissen van boven bedoelde ambtenaren. Besloten werd tot herziening van het Reglement voor de werklieden in dienst der gemeente Zutphen, welke herziening zich mede uitstrekte tot de loonen der werklieden. Besloten werd de jaarwedden van den rector en leeraren aan het Gymnasium te verhoogen. Besloten werd tot aankoop van 2 percee- len aan de Komsteeg, ter verkrijging van een beteren toestand van die steeg. 4 Sept. Besloten werd een crediet van f 1600. voor het aanbrengen van verbeteringen aan de Veemarkt te verleenen en Burgemeester 27 en Wethouders te machtigen tot het uitge ven van vaste staanplaatsen op die markt. 4 Sept. Besloten werd Burgemeester en Wet houders te machtigen om een 368-tal boomen, in den vorm van brandhout, in het klein te verkoopen aan hen, die zich daarvoor zouden aanmelden, tegen den prijs van 3L/2 ct. per blokje van 1 d.M3. In de raadsvergadering van 12 Februari 1917 werd in handen van B. en W. om advies gesteld een adres van het bestuur der vereeniging „Zutphen Vooruit" waarbij werd verzocht een daarbij aangeduid terrein aan de overzijde van den IJssel beschikbaar te stellen, ten einde te bewerken dat alle gebouwen welke de gemeente indertijd voor militaire doeleinden ter beschikking van het Rijk had gesteld, wederom in vollen eigen dom aan de gemeente zullen terugkomen. De Raad besloot in de vergadering van 4 September de vereeniging „Zutphen Vooruit" te berichten, dat van den Minister van Oorlog bericht was ontvangen, dat het aangegeven terrein als bouwplaats voor een militair kazernement niet in aanmerking kan komen, terwijl Burgemeester en Wet houders werden gemachtigd tot voortzet ting der onderhandelingen met het Rijk over de ontruiming van de militaire inrich tingen in het centrum der stad. 8 Januari. (Duurtetoeslag.) Bij raadsbesluit van 8

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1917 | | pagina 15